bugün

En mükemmel cinayet insanın yaşama sevincini öldürmektir der paulo coelho ve bir insana yapılabilecek en kötü şey budur.
(bkz: aldatmak)
Yapamayacağına inandırmaktır...
Yaralı kalp zamanla iyileşir, kırılan gurur zamanla ayağa kalkar, suya düşen hayaller bir gün yeniden filizlenir. Fakat bilinçaltında herhangi bir şeyi "yapamayacak" olmanın yol açtığı travma; yeniden başlama fırsatlarının tümünü yok eder.
Bir daha kimseye güvenememesine sebep olmak.
Görmezden gelmek.
Hayal kırıklığına uğratmak, insanlara karşı inancını ve güvenini kaybetmesini sağlamak en önemlisi umudunu ve hayata karşı yaşama sevincini elinden almak.
Sessiz birakmak.
onu kemalizmin içine sokmaktır. bundan daha büyük kötülük olabilir mi.
o bir insanın umudunu, ümidini deyim yerindeyse "oyuncak" etmektir. manevi anlamda insana yapılacak kötülüğün o kadar çeşitlilikleri var ki, insan düşünüyor, " allahım sen beni düşürme bu düşüncelere" diye. çünkü yapmak, yıkmak, kırmak kolay. tamiri mi. imkansız değil ama zor. çünkü kapılmak diye bir şey var. kapılacak isek, artık iyi şeylere kapılmak istiyorum.
götünü kaldırmak. gerçeklerden koparak yok olurlar.
Hayalsiz bırakmaktır
Kurulmuş hayallerini yerle yeksan etmek ki,bir daha hayal kuramasın
Hayalsiz insanın yaşamaya nasil bir sebebiyeti olur?
Hayat dedigin hayallerle yaşanır.
başlangıçta daimi umut vermek ve iftira.
yarı yolda bırakmak.
Allah yasatmasin ama guvenini kırmak olabilir . iyi günler
onun hayallerini yıkmaktır. illa ikili ilişkiler için demiyorum, her konu için geçerli.
müslüm babayla tanıştırmaktır.
hisseder çünkü.....
Umut vermektir.
güvenini boşa çıkarmaktır.
Onu kandırmaktır onu kandırdığını kanıksatmaktır.
Maaşına zam, işine son. Gerçi işine illa son verilecekse, yüklü bir son maaş ve son maaş üzerinden hesaplanacak tazminatın neresi kötülük. (bkz: syntax error)
sevdiği insanla yatmaktir.hele erkekse kötülük yapilacak insan sonuçlar dehşet olur.
Umursamamaktır usta. Görmezden, duymazdan gelmektir.
sudan sebeplerle sevdiğini yarı yolda bırakıp çekip gitmek. seni sevdiğini bile bile ona ihanet etmek. seni dürüst güvenilir bulan birisine kazık atman. daha ne olsun.
sırtından bıçaklamak,size en çok ihtiyacı olduğu anda yüz üstü bırakmak.
onun egosunu kabartmak.ve o böylece kendini müthiş zanneder. olmadığını anlayınca da...