bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Sanırım yeryüzündeki en büyük mantıksızlıklardan birisidir.

  On saniye sonra ne yapacağı kestirilemeyen, hormonları tarafından yönetilen bir canlıya güvenmenin tek bir mantıklı yanı olamaz. Eğer bu canlıya güvenilirse, sırtta bol bıçak yarası kaçınılmazdır.
  13 -3 ... petit beurre
 2. 2.
  olasılıklar içinde en az mantıksız olan güvenme durumu. ne yapak cinlere mi güvenek.
  2 -3 ... gok kubbeye kadar yolu var
 3. 3.
  gerçekten de mantıksızdır. insan zaafları olan bir canlıdır ve insana güven ona kaldıramayacağı yükü yükleyip bilerek onu da kendinden utanacak hale getirmektir.
  hepimiz insanız ve hepimizin ciddi ciddi zaafları var, böyle bir ortamda kimse asarım, senin için ölürüm, gerekirse götümü keser yemeğe katar gene de seni aç bırakmam demesin.
  bunlar yapmacık olmaktan öteye gitmiyor. seni istiyorum, seni arzuluyorum, şu fani dünyada iki üç posta atıp gideceğim değin yeter.
  abartılı cümleler kurup kendinizi altında ezdirmeyin, sonra sürüngene dönüyor insanlar.
  -1 ... allah yok din yalan
 4. 4.
  ne yapacaksın güvenmeyip. paranoyak gibi herkesten şüphe ederek, sürekli gard alarak yaşanmaz. sadece mesafeyi koruyarak çok incinmemeyi sağlayabilirsiniz. başka yolu yok.
  12 ... nadia nadia
 5. 5.
  ben güveniyorum ama anlık güveniyorum. neden? çünkü şu an benim yanımda tamam. ama sonra gidebilir. gitmeyeceğim dememiştir. gideceğim de dememiştir. demk ki kafasına ne eserse onu yapacak. garantisi yok yani. anlık güvenin..
  1 ... valeria kandinsky
 6. 6.
  tekrar gibi olacak ama ben kendime güvenmiyorum bir başkasına nasıl güveneyim?
  3 -1 ... kedinin ulasamadigi ciger
 7. 7.
  her insan kendi çıkarını düşündüğü için güvenme olayı toptan yalan. insan buna ihtiyaç duyuyor ihtiyaç duyduğundan yapıyor kimi zaman. işte asıl bu zamanlarda oluşan güven duygusu kişiyi en çok yoran ve üzen duruma dönüşür.
  5 ... yanlis bir oykudeyim
 8. 8.
  guvenmeyin sizde salak misiniz allah askina insan yeri geliyor ailesine guvenmiyor degil ki dis kapinin dis mandallarina guvensin?
  ... kahvekompostosu
 9. 9.
  Mantık kısmı orada devre dışı kalıyor. Mantık olsa zaten güvenemezsin. Yaratılışta o bölümde bir açıklık var bence. işte sırtına hançeri yiyeceğini bile bile güveniyor insan.
  ... plazabeyfendisi
 10. 10.
  güzel tespittir. güvenip hayatınızın geri kalanını zehir etmek isteyenlere musama göstermemek gerekir.
  ... ekmek arasi eti cin