1. 1.
    Sanırım yeryüzündeki en büyük mantıksızlıklardan birisidir.

On saniye sonra ne yapacağı kestirilemeyen, hormonları tarafından yönetilen bir canlıya güvenmenin tek bir mantıklı yanı olamaz. Eğer bu canlıya güvenilirse, sırtta bol bıçak yarası kaçınılmazdır.
    13 -3 ... petit beurre
  2. 2.
    olasılıklar içinde en az mantıksız olan güvenme durumu. ne yapak cinlere mi güvenek.
    2 -3 ... gok kubbeye kadar yolu var
  3. 3.
    gerçekten de mantıksızdır. insan zaafları olan bir canlıdır ve insana güven ona kaldıramayacağı yükü yükleyip bilerek onu da kendinden utanacak hale getirmektir.
    hepimiz insanız ve hepimizin ciddi ciddi zaafları var, böyle bir ortamda kimse asarım, senin için ölürüm, gerekirse götümü keser yemeğe katar gene de seni aç bırakmam demesin.
    bunlar yapmacık olmaktan öteye gitmiyor. seni istiyorum, seni arzuluyorum, şu fani dünyada iki üç posta atıp gideceğim değin yeter.
    abartılı cümleler kurup kendinizi altında ezdirmeyin, sonra sürüngene dönüyor insanlar.
    -1 ... allah yok din yalan
  4. 4.
    ne yapacaksın güvenmeyip. paranoyak gibi herkesten şüphe ederek, sürekli gard alarak yaşanmaz. sadece mesafeyi koruyarak çok incinmemeyi sağlayabilirsiniz. başka yolu yok.
    12 ... nadia nadia
  5. 5.
    ben güveniyorum ama anlık güveniyorum. neden? çünkü şu an benim yanımda tamam. ama sonra gidebilir. gitmeyeceğim dememiştir. gideceğim de dememiştir. demk ki kafasına ne eserse onu yapacak. garantisi yok yani. anlık güvenin..
    1 ... valeria kandinsky
  6. 6.
    tekrar gibi olacak ama ben kendime güvenmiyorum bir başkasına nasıl güveneyim?
    3 -1 ... kedinin ulasamadigi ciger
  7. 7.
    Mantık kısmı orada devre dışı kalıyor. Mantık olsa zaten güvenemezsin. Yaratılışta o bölümde bir açıklık var bence. işte sırtına hançeri yiyeceğini bile bile güveniyor insan.
    ... plazabeyfendisi
  8. 8.
    güzel tespittir. güvenip hayatınızın geri kalanını zehir etmek isteyenlere musama göstermemek gerekir.
    ... kafam bir milyon
  9. 9.
    Bir insanı dayanak noktası olarak görmemelisiniz. Anne baba, eş, evlat, dost farketmez. Umutlarınız, hayalleriniz, mutluluğunuz, korkularınız, endişeleriniz onun varlığına bağlı olmamalı.

Bu tür duyguları kimseye bağımlı olmadan yakalayabilmeyi veya savabilmeyi öğrenmek gerekiyor.

Onun dışında sır verecek kadar da güvenmemeli. Kim olursa olsun. Paranoya ile ilgisi yoktur bunun. Konuşup elbette dostluklar kuracağız. Bunu sırlarımızı anlatmadan da yapabiliriz. aile içinde bile olsa herkesin herşeyi bilmesine gerek yok.

Maddi konularda resmî sözleşmelere başvurulmalı. Dostluk başka alışveriş başkadır. Bu güzel bir kuraldır.

Tüm bunlara dikkat eder, Bu standartlar doğrultusunda ilişkilerinize özel bir sınır koyarsanız bir insanın size zarar vermesi mümkün olmayacaktır. Güven problemi yaşamamış olursunuz.
    48 -2 ... lunna ya
  10. 10.
    Romalılar, yurttaşlarım, insanlara güvenecekseniz götünüzü yağlayınız.
    ... sikacu