bugün

rap dinlemeyen aynı 50 yaşındaki siyasal islamcının neler yapabileceğini hepimiz biliyoruz beyler, siktir edin.
Pop yağan yağmurun romantik oluşundan, Rap sokaktaki çocuğun su alan ayakkabısından bahseder. kendi derdi olmayan insanlar rapla dünyaya isyan edebilir, ki evet bunu yapan arkadaşlar genelde ergenler olsa da yaşı büyük insanlarda vardır.
kendi dertleriyle uğraşan, ekin misali kafasının doluluğuyla sırtı bükülen insanları türküler diyarına alalım.
çünkü rap seviyordur. daha ne gibi bir açıklaması olabilir ki bunun.
bir şeylerden ayrılma cesareti göstermek için, umursamaz olmak için, kafayı dağıtabilmek için, birine kafa göz dalma cesareti gösterebilmek için yani anlayacağınız ben daha cesur ve umursamaz yapıyor olmazsa da olur psikolojisine sokuyor ben o yüzden dinliyorum ama sen dinleme bunların işleneceği bir yer yok sende.
yurdu yaşatmak için.
No.1 dinleyin.
bir insan neden rock dinler sorusuyla eşdeğer bulduğum sorudur. bir insana neden gitar piyano dinliyosun sorusunu sormakla eşdeğerdir, zevk meselesidir.
Ceza derim sonradan cikma yeni yetmeler icin tek bir sey soyleyebilirim cöp adam gercek hayatta uyusturucu dan baska bir aktivite yapmiyordur . Fuhusturucu muzik ve youtube sohreti ah ulan ne guzel gunlerdi sago ceza beraber muzik yaptigi yillar . Kaset almisti dayim lan . Eski tadi kalmamistir ayakkabisina su dolmus cocuklar yok artik oyle cocuklarla dalga gecen rapciler turemistir piyasada ee esrar satislari tavan yaptilar eski okulu tabi satarlar.
Biri no1 dinleyin demiste dayicim adam in butun alt yapilari calinti hatta insan bi cabalarda yeni flow yapar o da yok sanat 0 sozler geregince asagilayici zaten babasi sicmissanki . Milyrder olsa parayi ilk yatircagi sey kadinlar ve para sosan halkin yanindayiz , gezi parki yo bla bla .
bu gecede müzik zevkimizden dolayı ibne olduk çok şükür.
https://www.youtube.com/watch?v=v7ug7fXNcLI

örnek olarak bu şarkı gösterilebilir. sebebini fazlasıyla açıklar.
Sıkılmıştır popüler kültür saçmalığından. beni bırakıp gittin ben perişan oldum, çök özledim dön bana ne olur, temalı yarrakkk kürek şarkılar yerine, ghettolardan nasıl kurtulduğunu anlatan adamları, yakın siyasi olayları anlatan şarkıları, yada sadece şu karıyı siktim çok güzeldi, kokain uyuşturucunun en iyisi yooo, temalı gerçek şarkılar dinlemek istiyordur. weed temalı istiyorsa cypress hill, gansta istiyorsa eazy e oldschool istiyorsa, 2pac, ll cool j, wu, politik ve birazda komplo teorisi istiyorsa k-rino, killer mike, kenny arkana, popüler mclerden istiyorsa eminem, asap tayfası, hopsin, drake, kanye, Young Jeezy dinleyebilir. Hastasıyım rapin.
Bu,”bir insan neden metal müzik dinler” sorusunu beraberinde getirir.
Nasıl yok? En son menderes vardı, astılar.

Edit: lan pardon yanlış konuya yazmışım.

Sebebi şudur: beyin hücrelerinden birkaç bin tanesini yitirmiştir.
Çünkü rap'te allahtan başka her türlü kötü durumlara karşı isyan mesajı vardır. hayatın gerçekleri kafiyeli bir şekilde aktarılır. buna her türlü kategorileri koyabilirsiniz. ve rap'te bir hikaye ve olay anlatılır. sonuç olarak rap dinleyen insanın ufku genişler ve farklı konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. ama bu şarkıyı nasıl dinlediğinize bağlı.
Bir insan nasıl bu kadar aptalca soru sorabilir?
müzik zevkim raptan yana olmasa da dinliyorum yaa, yaşıma başıma bakmadan, islamcılığıma bakmadan ama tek tük, çok iyi olması şartı ile. mesela "sus pus" ve genelde ceza, nadiren eminem ama eminemin sesi fazlasıyla burnu tıkalı gripli sesi, orta ve uzun dönemde gidip hemen grip aşısı olma isteği uyandırıyor.
Bu konu uzrs duymak istemeyeceginiz seyleri dokebiirim ortaya . Sarkisiyla hayati uyusmayan insanlar gozunuzde kahraman karakterine burunmek icin basarili sozlere imza atarlar . Gel gorki kadikoyde , osmanbey, cihangirde uyusturucu saticiligla gecinen tiplerdir . Ve malesefki daha igrenc seyleri de vardr ki bu pop sanatcilarindaki igrenclikler bi nevi bunlaininkinin yaninda temiz kalir . Boyle bi hayati olan adamin magazinle ne isi olabilir ? Yaptigi seylerin haber olup insanlardan dislanmasi an meselesi oldugu icindir . Ergenn kitlesine ihtiyaci vardir , yoksa kitlesi aids den gebericegini duymak istemez bile .
Bu gibi insanlarin bayildigim yonu sudur old school dinler hepsi bu kulturu acilimi nedir ? Insanlari ezen sisteme karsi ozellikle siyahileri ezen bi sisteme bi nevi isyan kadini erkegi farketmeden .
Kultur siken olarak simdiki amerikadaki rapcileri anliyorum bozdular sen guzel kardesim o kadar iyi baslamisken yok onu siktim bunu siktimin manasi ne ? Yada kadini hamile birakip sokaga atmanin? Yada silahin dipcigiyle sevgilinin kafasini vura vura kanatmanin (cihangirin ortasinda?) . Cok paralar kazanip cihangirde sanatin icinde yasamaya kalktim 3 yil surdu ne mi gordum ? Hic biriyle tanismisligim yok iyiki yok sadece cihangir kucuk herseyi bilirsin benim teyzem cihangir yerlisi rum 3 yil yasadim yaninda . Gorduklerim? Igrenc hepsinden tiksinmeme sebep olacak cinsten erkekligimden utanacak cinsten .
Simdi dun bi hande yener cirkinligi oldu nasil mideniz bulandi? Hah bu kultur sikenler 1000 tane hande yener eder.
Neden ceza ve bunun gibi buyuk isimlermi? Adamlar hayır yapabilior her ne kadar da sohrete ulasmissada ya bana eline gecen 10 bin tl yi bilmem ne vakfina bagislayan goster bunlarin arasindan yok olamak derdi cok para cok kadin cok uyusturucu .
Daha acik konusmak gerekirse eger Ceza gibi buyuk isimler hirsizlere ve uyusturucu sticilarina, yada tacizcilere biraz daha arka cikmaya devam ederse bu kitleden sikayetci bir kitle zaten bulunmakta sanata dokulmeden hukuki olarak yada pop piyasasinin boyle bir kitleyi bitirmesi gelecek 2 yil icinde olabilir .
Iste o zmn gercekten buyuk isimlar kalcaktir piyasada .
en sevdiği müzik türü rap müziktir.
(bkz: hit em up)

maksat kalpler bir olsun. ahahah.