bugün

sanırım yalnız yaşadığından,
sanırım sabah uyandığında yanında ki nin ismini bile hatırlamadığından,
sanırım artık gözüne herşeyin boş geldiğinden,
sanırım artık gitar çalmanın zevk vermemesinden,
sanırım artık ölmek istemesinden
özgür olmadığı için.
Mutsuzluktan mutluluk duyduğu içindir.*
bir soru cümlesidir.
anlatsa da anlaşılmadığından. sonrasında anlatamadı diye delilir zaten.
yalnızlık.özgür olamama.hayallerini gerçekleştirememe.
Hayatin yaptigi espiriyi anlamadigi icindir.
saygılar..

doyumsuzlugundan, iradesizliğinden, egosundan, bitmek bilmeyen isteklerinden, hep bana hep bana demesinden, bla bla bla..
hayata pozitif bakamadığındandır.
Onu mutlu edecek yüzlerce ayrıntıyı kaçırıp farkına varmadığı için ve hayata sürekli karamsar baktığı için.Oysa ki bi dönüp baksa kaybettiği yıllara hayatın ona yeterince mutluluk sunduğunu görecektir.karamsar olmayınız efendim umut dolu olunuz ve hep gülünüz.mutluluk eksik olmasın inşallah.
mutluluğu seçmediğinden.
çok az insan bazen gerçekten mutludur. onlarda hayır demesini bilen insanlardır. elindekilerle yetinenler daha fazlasına hayır diyebilen insanlardır.
Güvendiği her insan güvenini kırdığı için, sürekli 'ya buda beni üzerse' deyip herkesten uzaklaştığı için.
kendince mutluluk kriteri farklıdır. ya onu mutlu edecek biri yoktur ya da her şeyi var ama ne aradığını bile bilmiyordur.
Mutlu olmak için bahanesi yoktur. Net.
sanatçı bir yönü olabilir.
dertleri içinde yaşıyorsa,her gece gözleri uykusuzluktan sızlıyorsa ve o uyumaya direniyorsa o insan hep mutsuzdur.içinize atmamayı öğrenin beyler.
Geçmişte öyle büyük hatalar yapmıştır ki pişmanlığı bir türlü geçmiyordur.
beyni mutluluk hormonu üretmiyordur.
Psikolojik bir rahatsızlığa sahiptir. Doktora görünmesi tavsiye edilir.
Elindekinin degerini bilmeyip herseyin en iyisini istersen asla mutlu olamazsın. Allah sana bu hayatı verdiyse ya sabırla Çabalayıp daha yükseklere ulaşmaya Çalışırsın yada bunada şükredip mutlu olmaya bakarsın.
Herkesin sorunuyla uğraşıyorsa,herseyi kafaya takiyorsa normaldir.
Kıyamet kopsa umrunda değildir onun.
kimse seçmiyor elbette mutsuzluğu... Gözlerinin içinde sakladığı hüznün bir sebebi var elbette... Belki en sıcak iklimine karlar yağmış, belki düşerken tutunduğu dalı kırılmış belki de yürüdüğü yolda yalnız kalmıştır. Belki de mutluluğu çok görmeye başlamıştır kendine. Öyle alışmıştır ki mutsuzluğa mutluluğu unutmuştur belkide...
psikolojik rahatsızlıkları vardır, net. gitsin tedavi olsundur.
dünyada hala 1,2 milyar insan günde 1 dolardan daha az gelire sahiptir. ve yaklaşık 850 milyon insanın her gece aç yattığı bir
durum gözlemlenmektedir.

az gelişmiş ülkelerde yaşayan 4.6 milyar insanın 850 milyondan fazlasının okur yazar olmadığı, 826 milyonun yeterince beslenemediği, bir milyara yakınının kaliteli su ve 2,4 milyarının ise temel halk sağlığı olanaklarından yoksun olduğu tahmin edilmektedir. (Birleşmiş milletler kalkınma programı 2009 verileri.)

dünyadaki en zengin üç kişinin toplam servetleri 600 milyon insanın yaşadığı en yoksul ülkelerin toplam GSMH’sının üstünde gerçekleşmiştir. uyuma üç kişinin serveti üç.

mutlu olmak için herşey var ama insanlar mutlu olmuyor. ülkemizdeki işsizleri saymıyorum. aslında böyle bir ortamda hergün göbek atmak lazım.