1. 1.
  %100'ünü kullanabilir.
  4 ... alfa bey
 2. 2.
  %100'ünü kullanır. Narsisizminizi bir kenara koyun bu kadarız işte. Allah falan da yok. O da büyük öteki'nin kastre olmamış hali.
  3 -6 ... mrtrhn
 3. 3.
  Böyle bi bilgi büyük bi palavra. Evrim veya tasarım, %90'ı işe yaramayan bişi eklemez vücuda. Sadece, zamanında yarayan ama şimdi körelen organlar olur. Beyin de körelecek bi organ değil.

  Tamamını kullanıyoruz, hangi deli bu lafı attıysa ortaya kınıyorum.
  9 -1 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
 4. 4.
  (bkz: yüzde yüz)

  Beynin her bir nöronu farklı görevlerde, farklı amaçlara hizmet eder ve kesintisiz veri akışı sağlar.
  Dur şimdi %97’sini kapatayım, sonra bir ara çalıştırırım gibi bir şey olamaz.

  Sırf koku bölgesi bile(Priform korteks) bu saçma iddiaları bertaraf eder.
  9 ... odysseus
 5. 5.
  bunu da bana mı soruyon bebeyim?.
  1 ... perfect
 6. 6.
  Yıllardır süregelen anlamsız bir tartışma konusu. Vücudun en hayati organı olan beynin neden yalnızca %3'ünü veya %10'unu kullanıyor olalım ki? Uyurken bile aktif olan beyin, stres ve tempo dolu bir yaşantıda nasıl oluyor da kullanımını belirli bir yüzdenin içinde sabitlemek zorunda kalıyor?

  iki tane kilit soru sorarak fikrimi belirttiğimi düşünüyorum, bir insan beyninin aktif yaşantıda %100'ünü kullanır. Ama lucy güzel filmdi.
  10 ... le seigneur des tenebres
 7. 7.
  ya arkadaşlar siz mal mısınız? hiç telefonunuzun ram inşnyiyen arkaplan uygulamaları olmadı mı? her bokun farkında olarak mı yaşıyonuz veya? hayır. demekki sen farkında olmadan beyin vücudu yönetiyor yüzde 3 yada 10 neyse onlada düşünüyorsun işte.
  2 -2 ... lan senin de nickinin de amk
 8. 8.
  Özellikle erkekler bazı zamanlar %0
  (bkz: beyni yok fikri var)
  1 -1 ... 29th
 9. 9.
  Beynin %5/10ununu kullandığımız miti yanlıştır. Doğrusu beynimizin her yerinin çalıştığı, vücudumuzun kompleks bir yapısı olduğu için her bölge farklı bir iş yapar, beyinde duran bir bölge yoktur bu yüzden. Ama bir işe odaklandığınızda beyninizin çeşitli merkezleri daha aktif çalışır.

  Beyinin tek çalışmadığı durum anevrizma/travma gibi durumlarda fiziksel hasar/oksijen ve besin [kan akışı] eksikliği sonucu doku ölümü(nekroz) sonucu görülür.
  2 ... super helix
 10. 10.
  . . . neyse ki ben bu sorudan muafım. Çünkü bahsettiğiniz o şeyden bende yok.
  2 ... kupune zararsiz keskin sirke