1. 1.
    türk milletinin kurtuluş savaşı lideri olan mustafa kemal atatürk'ün sevilmemesinin anlaşılamamasıdır.

türk milletini bir araya getirip yabancı devletlerin elinde sömürge olmaktan kurtarmıştır.

büyük bir kısmı müslüman olan türk milletinin dinini özgürce yaşamasını sağlamıştır.
    12 -7 ... rosava
  2. 2.
    türk değilse sevmez.

(bkz: yanlış açılmış başlıklar)

(bkz: bir türk insanı atatürk ü neden sevmez)
    9 -2 ... efsane yazar
  3. 3.
    vatan hainliği yapan , yeni kurulmuş bir ülkenin , ülke bütünlüğünü tehdit edenlerin asılması normal karşılanmalıdır.
    4 -3 ... rosava
  4. 4.
    sorgulanması dahilinde cevap olarak, kişiliksiz oldukları için, cevabı alınabilecek sorudur.
    5 -1 ... condilizm
  5. 5.
    sebepsiz bir şekilde sevmeyebilir. ama hiç iyi yapmaz. yapmasın da.
    3 -1 ... musty252
  6. 6.
    anası belli babası bin beş yüz ellidir, o yüzden sevmeyebilir.
    10 -6 ... neden ben
  7. 7.
    insan değil "inasandır", o yüzden...
    edit:ilk hatalı başlığa ithafen...
    8 -1 ... dtmellobellocello
  8. 8.
    dünya liderleri bile en büyük liderlerin başında onun geldiğini kabullenmişken ,bu ulke hatta dunya ıcın yaptıkları ortada iken ,onu inkar etme çabası acınılası insanların boşa cabalarıdır.
    o insanların Ataturku sevmemeleri degerini kaybettırmez, aksıne yuceltır, bu zıhnıyettekı adamların lıderı olmasın zaten ,onu kırletmeye kımsenın ne gucu ne sozu yetmez.
    4 ... ecya
  9. 9.
    atatürk'ü seviyorsun seviyoruz, vesaire arkadaşım Atatürk bu memlekete demokrasiyi getirmedi mi, e sen de muhtemelen, Atatürk'ün yaptığı her şeye hayranlıkla bakıyorsun.. o zaman madem demokrasi var, sevmemek de özgürdür kardeşim, derdi tasası size mi düştü?

edit: seri eksiciler basın eksiyi, karmaları götüme sokucaktım zaten..
    9 -9 ... la maison bleu
  10. 10.
    dünya görüşü yeni yeni oluşmaya başladığında ne iyi ne kötü anlamaya başladığında ama kendi fikirleri tam da oluşmadan artniyetli insanlardan Atatürk aleyhinde duyumlar aldığı için sevmez.

edit:meraklanmayın sözlükdaşlar ben seviyorum.*
    6 -1 ... omeryus