bugün

türk milletinin kurtuluş savaşı lideri olan mustafa kemal atatürk'ün sevilmemesinin anlaşılamamasıdır.

türk milletini bir araya getirip yabancı devletlerin elinde sömürge olmaktan kurtarmıştır.

büyük bir kısmı müslüman olan türk milletinin dinini özgürce yaşamasını sağlamıştır.
türk değilse sevmez.

(bkz: yanlış açılmış başlıklar)

(bkz: bir türk insanı atatürk ü neden sevmez)
vatan hainliği yapan , yeni kurulmuş bir ülkenin , ülke bütünlüğünü tehdit edenlerin asılması normal karşılanmalıdır.
sebepsiz bir şekilde sevmeyebilir. ama hiç iyi yapmaz. yapmasın da.
anası belli babası bin beş yüz ellidir, o yüzden sevmeyebilir.
insan değil "inasandır", o yüzden...
edit:ilk hatalı başlığa ithafen...
dünya liderleri bile en büyük liderlerin başında onun geldiğini kabullenmişken ,bu ulke hatta dunya ıcın yaptıkları ortada iken ,onu inkar etme çabası acınılası insanların boşa cabalarıdır.
o insanların Ataturku sevmemeleri degerini kaybettırmez, aksıne yuceltır, bu zıhnıyettekı adamların lıderı olmasın zaten ,onu kırletmeye kımsenın ne gucu ne sozu yetmez.
atatürk'ü seviyorsun seviyoruz, vesaire arkadaşım Atatürk bu memlekete demokrasiyi getirmedi mi, e sen de muhtemelen, Atatürk'ün yaptığı her şeye hayranlıkla bakıyorsun.. o zaman madem demokrasi var, sevmemek de özgürdür kardeşim, derdi tasası size mi düştü?

edit: seri eksiciler basın eksiyi, karmaları götüme sokucaktım zaten..
dünya görüşü yeni yeni oluşmaya başladığında ne iyi ne kötü anlamaya başladığında ama kendi fikirleri tam da oluşmadan artniyetli insanlardan Atatürk aleyhinde duyumlar aldığı için sevmez.

edit:meraklanmayın sözlükdaşlar ben seviyorum.*
tanımadığı için olabilir zira tanımadığı birini sevmesini bekleyemeyiz insanlardan. tabi bu tanıma manevi bir tanıma yoksa atatürkü sevmek için birebir görmüş olmaya gerek yoktur.
insan olmadığı için.

edit: daha fazla eksileyin şimdi atatürk olmasaydı emperyalist ülkeler ananızı... neyse devamını getirmeyeyim.
atatürk'ü sevmeyen kendisini de sevemez zaten. eğer bugün yaşamını sürdürüyorsa normal bir şekilde ve "babası" da belliyse bunların hepsi o yüce insan sayesindedir.
tanımadığı ya da başkaları tarafından yanlış tanıtıldığı içindir.
Akli dengesi yerinde olmayan insanlar Atatürk ü sevmeyebilir. Buda gayet normaldir.
bahanesi vardır.
(bkz: orospu çocuğu olmak)
herkesin atatürk'ü sevmesi gerektiği; sevmeyenin deli, manyak ve türevleri olduğu inancına sahip "zeki" varlıklara tepki olarak belki ya da ne bileyim sevmez sevmez zorla mı?

çıktı olarak: hı hı! sen eksiledin ya böyle içime bir ışık doldu, bir ışık doldu balım. ah!
atatürkü sevmedigimden yazmıyorum. yeteri kadar seviyorum.

entry ye cevap olarak anlaşılacak ama dinimizi özgürce yaşamıyoruz.
ama dinimizi örgürce yaşamıyoruz eleştirisinin nedeni atatürk değil ki...

sıkıntı neredeyse lisan-ı münasiple bulup çözmek lazım. kördüğüm haline getirmeden.
çıkarları için yapmayacağı hiçbir şey olmayan bugünkü şerefsizlerin düşündüklerini 1 asır önceden düşünüp önlem aldığı için.
geçmişini bilmiyordur ya da empoze edildiği şekilde "atatürk'ü sevmiyorum" diyince bir bok yaptığını zannediyordur. zira bir türk vatandaşının atatürk'ü sevmemek için mantıklı bir nedeni olamaz. halk kahramanları herkes tarafından sevilir.

öyle "demokratik ülkede yaşıyoruz istersem sevmem kime ne?" cümlesini kurarken, işte o "demokrasi" kelimesini o şekilde yazabiliyor olmmız nedeniyle sevmemiz lazım. democratic yazmadığımıza dua edip bizi kurtaran adamı sevmeliyiz. ki bunları yazıyor oluşum bile ne büyük bir acıdır. kurtardığı millete neden sevmeleri gerektiğini anlatıyoruz, yazık.
"sevmek zorunda olmadığı için" gibi bi cevap verilebilecek soru cümlesi.
ATATÜRK' ÜN KiM OLDUĞUNU BiLMEDiĞi, HiÇBiR ZAMAN ARAŞTıRMADıĞı, ETRAFıNDAKiLERDEN DUYDUĞU DOLDURUŞLARA GELDiĞi,VE SADECE DUYDUKLARıNı TAKLiT ETME YETENEĞiNE SAHiP OLDUĞU iÇiN.
Bir papağan gibi..
edit: Fetoşlar rahatsız.. Ah birde g*tünüz olsa neler yapacaksınız. (bkz: Başıma birşey gelmeyecekse atatürk ü sevmiyorum)
hiç bir mantıklı açıklaması olmayan durumdur. anca denilebilie ki kişinin ailesi farklı siyasi görüşlere sahip olduğundan onu böyle yetiştirmiştir. fakat burada da şu sorun ortaya çıkar kişi mantıksız mıdır ki kendi araştırıp atatürk'ü tanımaz? kişi türk değil denilebilir. bu noktada da türk olmasa dahi tanıdıktan sonra sevmesi lazım. akla uygun cevap bulunamayan durumdur.
yukardaki birçok entrye bakarsanız neden sevmeyeceini rahatlıkla anlarsınız. bazı insanlar kendi düşüncesinde olmayanları atatürk düşmanı, vatan haini vb diye niteledikleri ve atatürk'ü kendi faşist yaklaşımlarına kalkan olarak kullandıkları için sevilmiyor.
bir insanın atatürk'ü sevmiyorum deyişi çoğu zaman sizin yüzünüzden sevmiyorum veya sizin dediğiniz şekilde bir atatürk varsa sevmiyorum manasındadır. bu nazım hikmetin vatan hainiyim demesine benzer.

yukardaki entryleri okuyan bir çok insan atatürk'ü seviyor bile olsa tekrar düşünüyor. çünkü atatürk'ü sevenler türk sevmeyenler yabancı, vatan haini şerefsiz diyen ağzı bozuklarla aynı safta olmak insanı rencide eder.

kısaca atatürk'ü sevenlerin çoğunluğu "hakaret etmeyi seven faşistler" olduğu için atatürk'ü sevmekten insanlar vazgeçebiliyor. ağzı bozuk faşistlerce sevildiği için onlar gibi olmamak için sevmeye korkuyor.

bir faşisti nasıl mı anlarsınız? yazdıklarına bakın içinde birilerine hakaret varsa % 90 faşisttir. benden önce yazılmış 32 entryi incelediğinizde sevmiyorsan şusun busun diye hakaret eden 25 entry var. sevmemek için yeterli bir sebep... bir insanı bir fikrinden dolayı beğenmeyip ona hakaret eden faşizan yaklaşımlar sevilmediği için atatürkçüler sevilmiyor. ama bu atatürk düşmalığı olarak görülüyor. normal bir ortamda kimse atatürk'ü seviyorum veya sevmiyorum diye kesin yargıda bulunmaz fakat ortalıkta atatürk'ü kullanarak fikirlerinize ve size hakaret edenler oldukça atatürk sevilmez.

ben seviyor muyum diye soruyorsanız, bazı yaptıklarını seviyorsam da hataları olduğunu da biliyorum. kimse bana seviyor musun sevmiyor musun diye sorduğunda bir cevap verdiğimde hakaret yeme ihtimalim varsa sevemem. yani faşistler sevmeseydi çok rahat sevebilirdim. sevmemem için tek sebep onu sevenler...
sebepsizdir belki ama her birinin bir kuyruk acısı vardır. sana şiirler yazdım hürriyeti istiklali sevmeyen adam...iyi oku. bir şeyler anlamazsan sor, sor ki fikrin açılsın, zihnin şenlensin.

zevk-i hüsran olunmaz imiş, dili zührev içenin,
kalb-i nefret niyeymiş, hürriyetin istiklalin,
senin sevgin ki göstermelik yalandır zahir-i görüntüde,
sevdasız yanasın emi şeriatın gölgesinde...