1. 1.
    son yıllarda kentlere büyük bir göç yaşandı ve her yer köylü doldu. köylüleri dışlamıyorum, köylerinden çıkmadıkları sürece bence zararsızlar ancak lütfen kentlerimize gelip istila etmesinler.

1. paslanmaktan korkması. köylüler vücutlarının paslanacağını düşünürler, bu yüzden duş yapmaktan ve banyo yapmaktan çekinirler.

2. devamlı küfür etmesi. küfürler köylülerin kelime haznesinin ayrılmaz bir parçasıdır. küfür ettiklerinde ne kadar acınası göründüklerinin farkında değillerdir. bu yüzden her gün (özellikle trafikte) küfür ederler.

3. kişisel hijyene önem vermezler. parfümü zaten geçtim, deodorant bile kullanmazlar.

4. kendilerine saygıları yoktur. önemli konularda yalan söylemekten çekinmezler. eşlerini aldatırlar.

5. ingilizce bilmezler. okulda öğrenmemişlerdir. kendileri oturup çalışıp öğrenme ihtiyacı duymazlar. internetin ve haber kaynaklarının %50'den fazlasına erişemezler. internetin %1'iyle yetinirler.
    3 -14 ... para bellumtr
  2. 2.
    Sürekli " bizim oralar şöyle böyle" demeleri ve sürekli saçma sapan şeyler anlatmaları. Köylü kesimin tamamına yakını cahildir maalesef.
    1 -2 ... adventurer
  3. 3.
    (bkz: bunu anangillere sorsana delikanlı)
    7 -1 ... cali gula
  4. 4.
    Rahatça hayvan piyasası ve çiftlik işleri konuşabilmesi.
    Sebze ve meyve fiyatlarının tonaj bazında fiyatını takip etmesi.
    Diyebilirim.
    Ayrıca yukarıda parfüm deodorant kullanmazlar hijyene önem vermezler falan yazmışsınız bir de cahillikten dem vurulmuş güzel kafalar aferin.
    Edit: güzel kafalar aferin derken ironi hani anla yani.
    4 -1 ... meruem
  5. 5.
    Efendi olması hemde milletin.
    9 ... chessplayer
  6. 6.
    istanbul un köylerine bir ziyarette bulunabilirsiniz.
    1 ... tataronline
  7. 7.
    Mümtaziyetin ne demek olduğunu bilmemesi.
    2 -1 ... yazar x
  8. 8.
    Niyet olarak temiz olup samimidirler ve yalana ihtiyaç duymazlar. Kendilerini değiştirmezler, yapmacık değillerdir ve yardım severler.
    Eğitime de takıl tabii ama her şey de değil.
    Sonuçta eğitim cehalet alır eşeklik baki kalır.
    2 -3 ... lagavulinvebazlama
  9. 9.
    Konukseverliği, sorgusuz sualsiz ayranını, aşını önünüze getirmesi.

Samimiyet Azizim!
    Kentlilerde olmayan şeyden.
    3 -2 ... zeytinyagli dolma kalem
  10. 10.
    tanışmadan senli benli konuşması.
    1 ... sempatik degil ama yakisikli