bugün

real madrid de ucuncu lig takimlarina yenildi gecen senelerde ama yine de onlar real madrid.

edit: kotuleyen arkadaslar; ne kadar galatasaraylilarin bu uefa kupasi ve super kupa ile abarti ovunmesi yanlissa ve artik yeni basarilar gerektigini gormek yerine her anda bunlari on plana cikarmasi yanlissa, fenerlilerin de bu basarilari asagilamasi bir o kadar yanlistir ve emege saygisizliktir. siz birinci sinif kupayi getirin, ayakta alkislayayim, bok atmam merak etmeyin.
süper kupanın ihtişamının şampiyonlar ligi kupasının yanında sönük kalması ve de kalite bağlamında hiç bir zaman şampiyonlar ligi kalitesine erişememesi gibi ihtimallerden mütevellit, ikinci sınıf hatta üçüncü sınıf olarak nitelenmesinde bir beis yoktur, bilakis çok yerinde bir tespittir.

bakmayın siz adının "süper" olduğuna...

(bkz: turkcell super lig)
yayla kupası: 25 yıldır türkiye kupası alamamış bir takıma hediye edilmek istenen ama takımın gene alamadığı sütten kupa.
nedense sadece 1. sınıf takımların aldığı kupa.**
müzesinde olmayanların bok attığı kupa.

(bkz: eziklik psikolojisi)
kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş sözünü doğrulatan başlık.
müzelerine götüren kulüplerin sayesinde gelecek 100 yılı kurtardıklarını sandıkları kupa...

aferin size çocuklar, aslansınız, kaplansınız, avrupa kralısınız, tromso fatihisiniz ama yetti be gülüm, bak işte her güzel şey gibi bu da bitti, üzerinden seneler geçti, kuş oldu uçtu, evlendi çocuğu oldu uzaklara gitti, yan yattı çamura battı, tamam mı çocuğum, tamam mı cicim, gitti tamam bittiiii ! *

bir diğer klasik için;
(bkz: ama bizim uefa kupamız var)
avrupanın en büyük iki kupasına sahip olan takımların kazanmak için uğraştığı kupa. harbiden ikinci sınıf bir kupaymış. yersen...
Bu kupayı alabilmek için mücadele etmenin(!) şartlarından birisi de, tüm dünyanın klupler bazında 1 numaralı kupası olan avrupa şampiyonlar ligi şampiyonluğuna ulaşmaktır.

ayrıyeten...
(bkz: bir ikinci sınıf kupa olarak türkiye kupası)
böyle düşünen arkadaşların 17 mayıs 2000'de ve tesadüfe bakın ki akabinde galatasaray'ın süper kupayı real madrid'in elinden aldığı gün başından kötü bi olay geçmiş olduğunu sanıyorum. ne biliyim bi yakınını falan mı kaybetti de, tüm türkiye türk futbol tarihinde kazanılmış en büyük zaferi** kutlamak için sokaklara dökülmüş, tek yürek olmuş marşlar söylerken kafasını kuma gömdü acaba?

(bkz: biz daha iyisini kazanana kadar en iyisi bu)

ya da, bi kere de siz bi kupa alın da bi galatasaraylı başka bir türk takımının zaferini kutlamak için sokaklara dökülsün. ondan sonra -yani şartlar eşitlenmişken- konuşalım. vicdan yaptırmayın gece gece.
bir çok kazanan kulübün ününe ün katarak dünya çapındaki şöhretini pekiştirdiği, fakat galatasaray, kv mechelen*, steau bükreş, nottingham forest gibi bir zamanların ünlü takımlarının da sürekli geçmişle yaşayarak mirasını yiyip bitirdikleri kupa, keşke galatasaray bu kupanın üzerine koyarak avrupa'yı titretmeye devam etseydi, ondan sonraki sene şampiyonlar ligi kupasını alsaydı, hiç olmazsa uefa'da bir yarı final oynasaydı, ama olmadı, yapamadı cimbom, neden diye düşünmeye gerek yok, çünkü şans kapıyı ikinci kere çalmaz, gülüm benim !

fazla uzun uzadıya üzerinde düşünmeden adnan abimizin değerli görüşlerini de alarak mikrofonları merkez stüdyolarımıza bırakalım...

ünlü düşünür adnan polat der ki;

--spoiler--
Mali işleri, parasal konuları düzeltmedikten sonra bazen başarılar elde edebiliriz; ama bunlar çoğunlukla tesadüf olabilir.
--spoiler--
(bkz: gerizekalı başlık açıyorum ilgi çekiyorum)
(bkz: ilk entry başlığı tanımlamalıdır)
(bkz: bir kıskançlık belirtisi olarak süper kupa)
(bkz: #2693183)
(bkz: bir ütopya olarak türkiye kupası)
bu başlığa ne kadar cevap verseniz de bazı kişiler (sadece aşırı fanatikler) başarısızlıklarını başkalarının başarılarına çamur atarak örtmeye çalıştıkları için sonsuza kadar tartışsanız da derdinizi anlatamayacağınız konu. ancak bu başlığı açana prim yaptırıyor yoksa anlamsız bir önerme çünkü bu kupayı alabilmek için hem kendi liginizde hem de avrupa liglerinde başarılı olmak gerekli ne kadar kabul etmek istemeselerde.
eziklikleri tavan yapmış bünyelerin bok attıkları kupadır. ulan siz önce türkiye kupasını alın sonra el aleme laf edin. kupa finalndeki rakip; real madrid lan, boru mu? hadi resmi turnuvalarda almanız imkansız bari gidin hazırlık turnuvalarında filan alın bir kupa. siz yaptırın hatta. statüsünü kupa bittikten sonra belirleyin, siz ne durumdaysanız ona göre ayarlayın her şeyi. hak ederek alın ama, kapiş.?
bu takimin gotunden bal damliyor, sen once uefa kupasini yenilgisiz al, sonra super kupayi al, sonra da git sampiyonlar liginde ceyrek final oyna (ki real madrid gelmeseydi ben final oynariz diyordum), hatta o kadar ballilar ki milli takimin neredeyse tamamini olusturan bu kadro dunya ucunculugunu alsin dunya kupasinda. tesadufun boylesi, simdi dunya kupasinda kek takimlar geldi diyen olursa ben de sunu derim:

(bkz: osuruklu gote arpa ekmegi bahane)

catir catir top oynuyordu adamlar, tesaduf mesaduf, bi gidin ya...
http://www.youtube.com/watch?v=t3BrQfuQzj0
güncel Önemli Başlıklar