1. 1.
  e memleket ya akp nin karşısında olursunuz yada karşısında olursunuza gelmiştir. ideolojiler bu kadar çabuk bitirelemez. Amaçları uğruna canını verenlere saygısızlık olur.
  (bkz: akp ideoliji degildir)
  1 ... alesta
 2. 2.
  her -izm kendi anti'si ile geldiğinden dolayı doğal karşılanması gereken bir ideolijidir.

  sadece anti olması onu saçma ya da popüler bir akım kılamaz. düşünce iyi de olsa kötü de olsa her yerde düşüncedir.
  1 ... karin
 3. 3.
  şimdiki gençlerin küçük beyinlerindeki bitmek tükenmez ideoloji arayışının doruk noktasına ulaştığı bir durumdur. yalnızca akepe karşıtlığı yaparak bir şey becerdiğini bir şey olduğunu sanan eblehin kendi kafasında yarattğı , başkalarına da empoze etmeye çalıştığı bir düşence silsilesidir.

  akepe iyidir kötüdür tartışılır, ki bence özal döneminden daha kötü, menderes döneminden daha iyidir. klasik olmaya yakın bir merkez sağ profili çizmektedir. ama yalnızca baykal'ın yavan muhalefetinin arkasından giderek bu karşıtlığı tamamen bir ideoloji olarak görmek abesle iştigaldir. kişi kendi düşündüklerini ne hissetliklerini unutup tamamen bir partinin yaptığı ya da yapmadığı şeylerle uğraşarak, çözüm yerine her zaman bu oldu şu olmadı tarzında haykırışlar göstererek hiç bir yere varamaz. müstahaktır ona iktidar olamamak.

  akepe'yi sevmeye de bilirsiniz görüşleriniz tamamen karşı da olabilir buraya kadar bir soru yok zaten. sorun muhalefet partisinin ve onun yandaşlarının kendilerinin hiçbir şey vaad etmemeleri. bir çözümlerinin, stratejilerinin olmamasıdır. ancak ve ancak yavan bir laiklik sömürüsü, acak ve ancak ve de aşağılayarak kendini bir ubernmensh edasıyla göstererek bunlar yobaz biz elitist söylemleri....vb... olamıyorsunuz işte sırf bu nedenlerden dolayı bile olamazsınız iktidar , bu şekilde gelemezsiniz iktidara , gelseniz bile anlayamadığınız ve hor gördüğünüz, varoş saydığınız bu halk gerisin geriye bir bumerang gibi fırlatır sizi tarihin çöplüğüne. bilmem farkında mısınız?
  1 -2 ... alone with everybody
 4. 4.
  karşıtlığın hiçbir zaman ideoloji olamayacağını bilmeyen mal beyanatı.
  1 -1 ... elma agacinda yetisen armut
 5. 5.
  AKP karşıtlığı bir anti davranıştır. Var olmayan bir ideoliji olsaydı AKP nin geldiği ortam bundan söz edilebilirdi.
  O halde , AKP nin kendisi bir şeyin karşıtlığı olarak ortaya çıkmıştır.
  ... importer
 6. 6.
  ülkemizde solcuların karşı olduğunun düşünülmesi yarılmama neden oluyor. bak şimdi yeğen akp liberal değil mi? zıttı da faşizm! terimleri öğren bi...
  ... skadala
 7. 7.
  tek tip zihniyetin ürünü cemaat ishalidir . muhalefet olmak karşıt fikirli olmak basma kalıp zihniyetli cemaat sürüsünde olmayan şeydir.
  ... klauss