bugün

çaylaklığı sırasında worde yazdığı yazıyı kaydetmeyi unutan biri olduğumdan aklımda kalanları derleyerek yazıyı adam etmeye çabaladım.*
-----------------------------------------
ya..ağa tığcılıkta son nokta!mustafa kemal ilköğretim okulları zinciri* bir de bu okullarda veledin teki elinin okkasıylan bir arkadaşını dövmeye kalksa hemen bir peripella* bitiverir başında "adınıza yakışır davranın çocuklar" gibisinden icazet verir. ulan adı o olmayınca da bir şekilde konuyu oraya vardırmayı biliyorsun...

ben sanatçıları da sevmem ata'm. yaptıkları işlerin altına senin parmağını sokuyorlar. eserlerine bakıpta "enteleee geel" diyebileceğim adam yok. senin resimlerinden, heykellerinden başka görsel eser yok meydanda. kaşını, gözünü, yüz hatlarındaki kırışıkları ezber ettim; ne halta yarayacaksa... misal izmir'de bir sözünün bir yerlere nakşedilmediği bırak caddeyi, sokak yok. sırf gancıklığımdan dtp'ye verecektim oyumu.

yurdumun gençleri atatürk fenerli mi, beşiktaşlı mı, selanikbelediyegücülümüyü tartışır oldular.
siyasetten de çakamaz olduk. ata şöyle demiş böyle demiş diyerek noktalarını koyan siyaset programlarımız var bizim. genç bakış-amıyoruz. tarih hep 1920'leri 30'ları gösteriyor... yazarların kalemi şaştı. zübeyde hanımın dini vecibeleri, atatürk ve aşk hayatı gibisinden olayı magazine vurur oldular. biz de az değiliz, haftasına best-seller ettik adamları.

atatürkçülüğün yakışığını değiştirdik. osmanlıcılık, turancılık gibi eğreti durmaya başladı. adına düşünce dernekleri kurdular, düşünemez olduk. onlar yaptı, biz şakşakladık...
----------
iyice müsamelelerde ezberlettirileni okuyarak ağlayan bebelere döndüm diyor, yazıyı burda kesiyorum.
-----------
o değil de ciddi tırstım sözlük yanlış anlaşılacağım diye kastım da kastım fazla düz oldu ama o bu şu utansın diyorum...
donuktur atatürk heykelleri. zorla kabul ettirilmek istenendir. zorla beyinlere nakşedilmek istenendir. beton gibi soğuktur atatürk heykelleri, samimiyet barındırmaz.
en asil duruşu sergileyen heykellerdir efenim.
elinde, nutuk varsa sanki canlı izlenimini verir
hemen hepsinde, derinlik vardır
güzellik, altında ata'ya ait sözlerde varsa tabikide vardır düşüncelere götürür seni...
hep ileriye bak, önünü gör sakın yere düşme der gibi
-sen zorlukları yenersinsen türk gencisin
-sen yılmayacaksın gittiğin o yollarda
-sen düşmeyeceksin der gibi
-seni bundan bu yollardan döndürmek isteyenlere karşı, durma yürü!....