bugün

yaşama sebebi yaratmak.
bir kişiye nedenim demektir.

(bkz: sakın ha diyim)

edit: ulan keşke diyesimde yok değil aq
hemen devamında bir hayalden düşmekle sonuçlanacak eylemdir. ki zaten hayal dediğimiz kırılgan şey düştüğünüzde canınızı acıtır, yaranızı kanatır, kanamanın ön koşuludur.
kişinin hayatta biraz daha fazla kalma sebebidir... sonu genellikle hüsran olup, acı üstüne acı ekler sadece...

ne kadar yapılmamasını söylesekde hemen hemen her kişi yapmıştır bir kere, kimimiz kendisini iyice kaptırmadan vazgeçmiştir, kimisi ise tosladığı ve aşamayacağı duvarı görünce akıllanmıştır...

Hayaller güzel olsa da gerçek dünya'dan kopmamak gerekir, düşünülen ve yapılmak istenen herşey olacak diye bir kural olmadığından yaşama başka şekillerde tutunmak en güzeli olsa gerek...

(bkz: bir hayali özlemek)
gerçekleşmesi çok istenip, bıkmadan uğraş vermektir. olmayacağı anlaşıldığı an, benzer gerçeklerle yetinir insan. adı üstünde hayaldir. hafızada bir resimdir. olmayandır. gözde, beyinde kendisi canlandırmıştır insan onu. çaresiz, kendisi silecektir.
dün yine seni aradım,
yine medet umdum senden...
haklısın,
cesaret vermeni bekledim.
kendim kurdum cümleleri
sonra sustuk,
sen güldün,
yine kendim inandım farkındayım...

özledim
olmaz gibi...
yıllarımın ozetidir...
koca bir yalanla pardon hayalle kendini kandırmaktan başka bir şey değildir.
http://uludagsozluk.com/k...-ösys-sonuçları/&w=bg
kollarınız yorulduğunda gene düşmek olan bir hâldir çok çok.

ne hayal bitiyor, ne de o dinlenmişlik hissi. mübarek yarın zonguldak, sonraki gün sinop oluyorum. hayalim de sarıyer'de volta atacak ötekilerin mübarek pazar günlerinde.

en sonunda gene düşeceğim ama orası kesin.
yapmak istediğim ama beceremediğim durumdur.. zamanında "hiç bir şeyi siklemeyeceksin hacı" lafını çok kullandığımdan olsa gerek uzun zamandır bir tane bile amacım yok.
hayata tutunmaktır bazen. hayata bir hayalle tutunmak pamuk ipliğine bağlı hayatların, hayatı beceremeyenlerin işidir bazen.
aslında herkesin yaptığıdır. hırslarını gerçkeleştirmek için acımasızca hayata dalanların bile...
Sıkı tutun hayallere, çünkü hayaller ölürse, hayat kanadı kırık bir kuş olur uçamayan.

(bkz: Langston Hughes)