bugün

gerçekleştirmek üzere iken vazgeçip hayaller denizine geri gönderim ileriki zamanlarda tekrar o hayali gerçekleştirmeyi düşünüp vazgeçmektir... zordur... iki kere yıkar insanı ve genelde elde olmayan sebeplerden dolayı vazgeçilmiştir... bir üçüncü vazgeçiş olmasın diye en diplere itilir ve unutulmaya terk edilir...
üçüncü vazgeçişten bir önceki evredir. çünkü o hayaldir insanı yaşatan, nefes aldıran.
zincirleme vazgeçişin başlangıcıdır. eğer bir hayalden bir kere vazgeçip sonra geri döndüyseniz, o hayalsiz yaşayamıyorsunuz demektir. ve bu da bir çok vazgeçişi ve geri dönüşü getirir.
o hayali hiç hayal edememektir. vazgeçmek bırakış değil aksine sonun başlangıcı, hayatın tersten devam etmesi ve ortada bir şey gözükmese bile ortalığın toz duman olmasıdır.
herşey kontrolünüzden çıkar ve içinizdeki sesin size tesellisi ''vazgeçmek zorunda bırakıldım''. olur. hepimiz biraz öyleyiz.

(bkz: neden varım).
En beşeri durum bu olsa gerek diye düşündürdü. 5 kere bile vazgeçebilirim belki bir çok kez vazgeçtim bile. Bu beni ne yapar? Hadi bir şey yaptı ellere nesi?

Milimlik’in kafası çok karışık.
ben bunu yaşadım dedirten başlık. lisedeyken konservatuvara gitme hayalim vardı. ailem sağolsun aç kalırsın deyip göndermedi. ben de arkasına düşmedim ama onların isteği de olmasın diye inat edip saçma sapan bi bölüm okudum onun da ayrıca abv. neyse üniversite 2. sınıfta bana yine geldiler böyle bi gaza geldim okulu bırakıp konservatuvara hazırlanacağım diye. aileyi ikna ettim gibi oldu bu sefer annem mantıklı ol okulu bitir sonra yap ne yaparsan dedi. yine dinledim bu sefer üniversite bitti derken tabii sonrasında bi halt yapamadım. öyle yani işte artık hayal kurmuyorum.
Eğer vazgeçilebilir bir hayal olsaydı ikinciye kurulmazdı. Hayallerin insanların yıllarını kendine esir etmek gibi kötü bir huyu vardır. On defa vazgeçseniz on birinciye tekrar kurarsınız.

Hayal sizden vazgeçene kadar, zihninizi boşaltana kadar. Başka zihinlere gitmeye karar verene kadar.
şirketler basketbol liginde finaldeyiz. Maçta son saniyeler. 2 farkla gerideyiz. Güzel bir oyun ile en iyi üçlük atan arkadaşımız topu aldı ve hepimiz onun üçlük atacağına inandığımız için bir an "Şampiyon olduk" hayali kurduk, ancak top çembere çarpıp dışarı çıktı ve maç bitiş sireni çaldı. Hepimiz yıkılmıştık ama şut çekerken yapılan müdahaleye hakem faul verdi, ve 3 serbest atış için arkadaşımız yerine geçti. Yine hepimiz şampiyonluk hayalleri kurmuştuk ki, 2. kez vazgeçtik. Arkadaşımıza ne olduğunu merak ediyorsanız, şu anda bu entry'yi yazıyor.
Bir hayalden bir kere vazgeçtiyseniz ya o hayali gerçekten istemiyorsunuzdur ya da başaramayacağınızı düşünüyorsunuz. Iki durumda da ulaşamazsınız o hayale, tamamen vazgeçin.
Hayallerden vazgeçilmez mi? Benim şimdiye kadar vazgeçtiklerim neydi ulan o zaman? Aslında insanın asla gerçekleşmeyecek olan hayallerinden vazgeçmesi onun için daha iyi bence. Çünkü hayal kırıklıkları cam kırığı gibi batıyor insanın kalbine. Kişi Bir süre sonra hayal kurmaktan da vazgeçebiliyor sonra. Kendimden biliyorum.
kaç iki kere? gelir, vazgeçersin, beklerken, vazgeçersin. gider, vazgeçersin. çünkü; mertebem yok benim.