bugün

bir nevi altın vuruş yapmış olursunuz.

-lan hilmi olm bakkala borcumuz birikti
+ona rededemeyeceği bir teklifte bulunacağım
-ya kabul etmezse
+Michael Corleone olm saçmasapan konuşma
-ne michael'i lan manyak ben cezmi
+şişştt şunu alın götürün.bir corleone asla aslını inkar etmez
*lan cezmi ne diyor bu
-valla bir mok anlamadım
+çabuk olun daha gidip karagümrük'ü yakıcaz
-senin o dediğin şarkı lan
+çabuk dedim lan newcastle yaniyor interpol beni ariyor
-bu ifneye bir daha mafya filmi izletirmeyin lan sapıttı yine
her godfather fanatiğinin yaşamında en az bir kez yapması gereken eylem.
çok büyük bir sabır örneğidir,bide bir günde yüzüklerin efendisi serisini izleyen örnekler vardır.gariptir
an itibariyle bitirdiğim olay. sabah 10da başladım şu saatte bitirdim, yani sabır lazım, ve anladım ki seri filmleri böyle izlemek gerekiyomuş, bundan sonra böyle yapcam.
seri cinayetlere sebebiyet verebilecek hadisedir.
(bkz: tespitimi yapıyorum reytingimi topluyorum)
zavallı evsahibinin corleone'nin kim olduğunu öğrendikten sonra italyan aksanıyla ''dı rent steyz ez befor''* * demesi, onun bu umutsuz yalvarışı, daha sonra hem kirayı indirip hem de köpeğin evde kalmasına izin vermesi, akıllardan zor çıkacak repliklerindendir bu müthiş üçlemenin.
her erkeğe biraları alıp, arkadaşlarıyla godfather gecesi yapmaları tavsiye edilir. ortamın bekar evi olması, ortamda hatun bulunmaması geceyi güzelleştirir.

gerçi hatundan hatuna fark gösterir bu durum ama yine de - corleone için: "ıyy atı kesmiş hayvan, adii, yıvranç yaratık söylemlerini duymamak için, en azından bu riski göze almamak için erkek erkeğe yapılması tavsiye edilir.
önümüzdeki günlerde yapmayi planladiğim aktivite.
gözlerde ağrıya ve sulanmaya, belde ağrıya neden olur. otura otura bir tarafların terlemesi de cabası.*
bir yıldır yapmak isteyipte bir türlü yapamadığım çılgınlık.
3. filmin 30. dakikasından sonra şuurun kayması, zaman - mekan kavramının kaybolması, film bittikten sonra 24 saat aralıksız uyunması gibi yan etkiler barındıran eylem.
ertesi gün saçların kendiliginden arkaya taranmıs olması ve kucakta kedi belirmesi gibi etkiler yaratabilecek eylem.
bazı insanların ideali.*
"koş lan yazar burda sana seslenmiş" diye bağırmama sebep kardeşimin "neler kaçırmışız hacı" gazıyla 1 günde izlemeye kasıp pc'nin ağzına sıçtığı, denediği ve sürmenajla sonuçlanıp gece yatağımdan "at kafası" çıkar sanrısıyla sabaha karşı abla yanında uyumasıyla sonuçlanmış gereksiz yükleme.
bir kilo portakal ile yapılması daha keyifli olabilir filmin tematiği açısından.
perdeleri çekilmemiş pencerelerden suikaste uğrarım korkusuyla uzak durmaktır.
bir hafta boyunca italyan mafya ailesine mensup biri gibi düşünmeye yol açan hadisedir. adalet yargıları bu mantalite ile yürümeye başlar ve yolda yürüyen insanları katletmek, darp etmek ile ilgili düşünceler veya memeleket meselelerini Corleone tarzı çözme felsefeleri parçalamaya başlarsınız. sonra geçer ama dimaktaki lezzet baki kalır.
seriyi izleyip kendini michael corleone zannederken, annenin kafana fırlattığı terlik ile gerçek hayata dönersin.
sessizce odana girersin, annen kate misali şaşkın şaşkın yüzüne bakarken odanın kapısını sessizce kapatırsın.
(bkz: the end)
ertesi gün takım elbise giyme isteğinizi arttırma nedeni olucak hadisedir.
fena fikir değil.
(bkz: bir günde 16 bölüm lost izlemek) *
(bkz: baba tribi)
Genellikle ramazan aylarında yaptığım kombinasyonlar arasındadır.
Tabi bu olay ezan okununcaya kadardır genelde yemek yedikden sonra insanın içine bi sıkıntı düşer ve film o anda kapanır.
şu an gerçekleştirdiğim olay. ikinci filmdeyim, tüm seriyi bitirmem gece üçü bulacak ama buna değer.

edit: 7 saatin sonunda pes ettim. kurtlar vadisi izleyip kendini polat sananlar gibi kendimi don corleone sanmaktan korktum.
11 saat sonra portakal delisi olabilirsiniz.