bugün

bu şarkıyı dinlemeyen kaç kişiyiz ki? bir cümlesini, bir tınısını duyar duymaz ampullenmeyen?

haftanın inceleme konusu başbakanın katkılarıyla bu şarkı seçildi (atv - başbakanla özel). birazdan okuyacaklarınız, aynı çizgideki birçok şarkıda karşılaşabilinecek ortaklıkları içeriyor olabilir.

Seninle tattım ben her mutluluğu
Bırakıp gidersen bil ki yaşamam

bencilliğin boyutlarına değinmeden, açıkça edilen tehdide değinmek ister misiniz? her vicdan sahibi sevgilinin ilgisini çekecek ve kararını etkileyecek olmasına ne dersiniz?

toplum kafası diye mi geçsek ya da nietzsche'den örneklesek; "insanın tüm davranışları kendine yöneliktir."

Üşüdüm diyorsan güneş olurum
Yanarım sevginle ateş olurum
Dolarım havaya nefes olurum
Gülü susuz seni aşksız bırakmam

insan ruhunu basite indirgeyin. bırakacağınız etkiyi siz bile öngöremezsiniz. (örneğin: 236 sayısını aklınızda tutmayın, iki kere ikinin kaç olduğunu hesaplamayın) bilinçaltınızı yönetinn!

bu dizelerde verilen seçenekler (sözler, vaatler) karşılaşabilinecek senaryolara karşı alınmış bir dizi önlemlerdir de. ne işe yarar sorusuna gelirsek; düşünüyor ve planlıyor olmak ya da öyle görünmek, özellikle kadın insanlarımız için büyük önem taşır. (ilgiliymiş gibi görünmek) ek bilgi: cezmi ersöz 15-25 yaş arası kadın insanlarımızın bilinçaltını etkileme konusunda çok iyi bir örnek olacaktır.

sözüm ona karşı tarafı düşünen bu dizeler ne yazık ki zafere giden yolun gerekleridir, mübahtır.

Gönlündeki derdi siler atarım
Ümit pınarıyla coşar akarım
Kış göstermem sana ben hep baharım

dizeleri biraz önce incelediğimiz dizeleri destekler ve vurgular niteliktedir. verilen sözler, zorluklara göğüs gererim mesajı taşımakta ve zafer yolunda ilerlemektedir..

toplum kafasından çıkaracağımız sonuca gelirsek; üstü kapatılmış bencillik ve tehdit, karşı tarafına kanına girmekte gayet başarılıdır. karşılaşabilinecek zorluklar için alınmış önlemler, geleceği dair planlamalar, kanında dolaşmak için yeter de artar.

size twilight'ın edwatd'ı romantikliğinde 236sız günler diliyorum.

haydi sözlük yazarları ve okurları, tıpkı bir wall-e gibi çırpının!
güncel Önemli Başlıklar