bugün

çoğu kişinin iki ders arasında bir seçim yapmak zorunda olduğu bir durumdur ,biri artık bütünlemeye bırakılır ama bazı inekler 1 hafta önceden başlayıp 2sine de çalışırlar ,bazıları da 2sini birden çalışmayacak derecede rahat insanlardır. velhasılkelam öğrenciliğin vazgeçilmez bir durumudur ,benim 4 dersim olması ve 2 hafta vize zamanı olmasına rağmen vizelerin ilk günü 2 dersten sınava girecek olmam da şansıma sokiim dediğim başka bir durumdur ayrıca.
ard arda olması durumunda birinin bütünlemeye kalacagını kesinlestiren, biri sabah digeri ögleden sonra ise sansa göre 3 ihtimal olan eylem
ihtimaller :
1. ikisinden de gecilir (dusuk ve umut verici ihtimal)
2. birinden gecilip birinden kalınılır (en kabul edilir ihtimal)
3. ikisinden de kalınılır (kafayı duvarlara vurduracak, bari birine adam gibi calıssaydım dedirten ihtimal)
oldukça zor bir durum özellikle sınavların olacağı günün 1 gün öncesi. çünkü öğrenci olarak sınavlara hep son gün çalıştıgımız için. son gün iki sınava birden girmek zorunda kalıyoruz
her sene vizelerde başıma gelen olaydır.sanki zaman yokmuş gibi 11 dersin hepsini bi haftaya sığdırırlar tabi hafta sonuna kadar canın çoktan çıkmış olur.
ilk senemde ve ilk vizelerimde 2 kere maruz kaldığım durumdur!! 2 kere dediğim bi günde 2kere maruz kaldığım!! =*
sınavlara öğrencinin mi yoksa sınavların mı öğrenciye girdiği belli ol(a)mayan zaman kırıntısı..
bir gunde bes sinava girmek kadar kötü olmayan bir durumdur.
* (bkz: bir günde üç sınava girmek)**
günde 3 veya 4 sınava girince özlemi çekilen.
sınavlardan zaten kalacak öğrencilerin bahanesidir. sen hiç 0 alacağım diye ağlayıp 95 alan kızın 2 sınav arka arkaya girip, ikisinden geçtim birinden dahi kaldığını, hatta düşük not aldığını gördün mü?
bunun bir de aldığınız seçmeli ders sonucu 3 sınava aynı günde girme versiyonu vardır.
bir günde 4 sınava girmenin yanında hiçbir şeydir. tabii siz mi sınava giriyorsunuz o mu size giriyor tartışılır.
sınava girmek başlı başına bir saçmalıktır. yeri gelir onca yıl çalıştığınız ve edindiğiniz birikimleriniz size 3,5 saatte sorulur. yeri gelir aylarca bulunduğunuz ders için bir saat terlerseniz. bu title'da sözü geçen durum ikisi bir aradadır sadece. *
diğerlerini bilmem ama bizim üniversitede * günde 3 lü kombo yapılabiliodu.

(bkz: famous triple)