bugün

şaşırtıcı bir olaya şahit olarak ya da içine düşülen kötü bir durumdan kurtuluş amacıyla dine sarılma korkusuyla tanrıdan yardım isteme durumu. insanlar tarafından ateist ya da dinsiz olmanın nedeninin hava atmak olduğunun düşünülmesiyle ilgilenmeden popoyla kıs kıs gülerek kendi bildiği yolda devam etme kararlılığında olan insan kişisinin eylemi.
tabii ki bir ateistin bu konuda yardım isteyeceği kimse yoktur ama tanrıya inanıp dinlere ve o çok akıllı peygamberlere inanmayan benim gibi caka satma heveslisi ezik kişilikler bu yola başvurabiliyorlar. çünkü biliyorlar ki dine köle olunursa okunacak binlerce kitabın bir anlamı kalmayacaktır. altı üstü bir kabulün peşine takılınca bilimin söyledikleriyle ilgilenilmeyecektir. böyle bir durumda başkalarını cahil olarak görmek de çok saçma olacaktır. 12 yaşındaki kız çocuklarıyla evlenen kişileri allahın sevgili elçisi olarak görüp de buna kayıtsız kalma tehlikesi de vardır. aman aman. tanrım hep caka satıyım, hava atıyım ve böyle kalıyım. amin.