1. .
    bir genclik heyecani olarak müslümanlık, bir genclik heyecani olarak hristiyanlık, bir genclik heyecani olarak budistlik, bir genclik heyecani olarak ergenlik gibi bir durumdur. geçicidir.
    birde kalıcı olanı vardır ki bu heyecandan değil düşünce şeklinden kaynaklıdır, kişisel bir konudur, saygı duyulmalıdır (ki karşılık olarak da saygı alınsın).
    3 -2 ... kaos ve sarap
  2. .
    en büyük örneğini turan dursun'un oluşturduğu heyecandır.

kendisi yıllarca imamlık yapmış yaşı kemale erince ateist olmuştur, o derece büyük bir gençlik heyecanıdır bu işte.
    4 -1 ... beitar jerusalem
  3. .
    popülerlik ve özgürlük en önemli destekçileridir.ama gençlik işte,gelir geçer.ateistliği de yanında götürür.
    1 ... nessaj
  4. .
    tamamen sorgulamanın başladığı ve bittiği noktalarla ve de insanın bu noktalar içindeki yeriyle ilgilidir. * * * * *
    2 ... nimue
  5. .
    hafif kalıcı etki bırakabilen bir heves.
    1 ... passion
  6. .
    (bkz: salaklık gençlikten değil doğuştandır)
    1 -1 ... tarum4r
  7. .
    ailesinde, din ve cinsellik kavramını anlatan ebevyni olmamış, kişilerdir bu kişiler genelde. masturbasyonu, amcığı nasıl sokaklar da öğreniyorsa en büyük dini bilgisi de aynı şekilde sokakta maç yaparken duyduğu ezandır. o yüzden gençken ateist olması çok basittir.

mahmut hoca gibi söyleyecek olursak;

(bkz: ateist genç yoktur ateist aile vardır)

tabi yukarıda sadece erkeklerden bahsettik. ben hayatım da çok ateist erkek gördüm ama gördüğüm ateist kız sayısı en fazla 2'dir, 3'dür. o yüzden kızların gençken ateist olmasını yorumlayamayacağım.
    ... infected mushroom
  8. .
    kisiligi koyacak yer arayan bazi genclerin huzuru ateistlikte bulmasi durumudur. ozellikle sekilci, tribunlere oynayan, farkli olmak icin gotunu bile boyamaya hazir ve nazir ergenleri bir tarafa koyarsak geriye kalan kafasi cidden karismis bunyelerin de icine dustugu bir kargasa halidir.
    1 ... bayram hoshtempo