bugün

iyi, kötü diye sınıflandırılabilecek değişikliklerdir. örneğin eve gelen babanın evinin yanması sonucu ailesini kaybetmesi.
Bir örümcek tarafından ısırılarak ertesi gün spiderman olarak uyanan adamın hayatıdır.
Gerdek gecesini örneklerimiz arasına almak gayet uygundur.
suçsuz yere bir gece eve gelen polisler tarafından metrise götürülen insanlardır.
kimisi çok zengin olur kimisi de çok fakirleşir...
(bkz: loto)
gece,daha önce hiç içmediği kadar içki içip alkol komasından dolayı bitkisel hayata giren insanın hayatı.
"güzelliğine güvenme bir sivilce yeter zenginliğine güvenme bir kıvılcım yeter." sahip olduklarımız... yaşanan anlar ve hayata çok güvenmemek... çok fazla övünmemek, çünkü bu güvendiklerimiz bir anda ellerimizden uçup gidebilir....

ya da yolda bulunan bir kurbağanın prensese dönüşmesi... neden olmasın. hayat böyle bir şey....
gece uyumayıp yatakta kararlar aldığınız gecenin sabahıdır.
böyle giderse , sabah bir uyanacağız , bakmışız ki , şeriat gelmiş . iran' da da böyle olmamış mı ? işte sana bir gecede değişen hayat !!!
beş dakkada değişir bütün işler. (bkz: darbe)
17 agustos 1999, gece 3.02... sevdiğim ve sevdiğimin sevdiği bir sürü insan ve hayatı böyle dramatik bir şekilde değişti bir gecede. *
+çok sevdiğin ve bi türlü soyleyemediğin birine seni çok seviyorum dersin
-kız da seni sevdiğini soyler
+senin ritmin bozulur ve soluk alış verişin değişir kalp atış hızın öl artık dercesine atar ve sende sanırsın bu altın vuruş sevdiğimin sevdiğini soylemesi öldürmeli beni dersin
-kız seni benim en yakın arkadaşım seviyo ve ben ona farkettirmemek için başkasına evet dedim der
+kalp atış hızın tekrar değisir ve bu kez ciddi bi şekilde ölüm yoklar gözünden yaş akar ve dümbüklüğüne aptallığına yanar durursun ve bu işi nasııl halledeceğini bulmaya çalışırsın
-bakmışın kız mesaj atmış seni seviyorum ve hiç bi şey seni sevmeme engel olmaz neyse onu soyler ondan ayrılırım
+ sonra tekrar kalp atışı vs olur ve bayılırsın bakmışın,hayal sanırsın gece olduğu için kimseler bilemez ama allahtan ramazan ayıdır
-sahur için gelen anne seni yatıyor sanar ve kaldırmaya çalışır sen tepki vermeyince feryat figan tabi ortalık karışır ve muzip mesajlara bekar
+sonra nalaşılır ve annenin merhemetle kıskançlık sendromu da başlar kim bu deli misin sen ne oluyor gibilerinden şeyler solylenir
-sabah olduğunda hayatın değişmiştir...

(bu entry artık beni yazar yapar gibi)
(bkz: 17 ağustos 1999)
görsel