bugün

kpss'ye girecek olan vatandaşı sevindirmesin, boşalan kadrolar kendi adamlarıyla doldurulacaktır.
listesini görünçe şoka uğradığım durum. bir sürü imam hatip atılmış. http://www.haberturk.tv/g...orevlerine-son-verildi/30
bu güne dek alavere dalavere al takke ve külah yedikleri devletin imkanları yeter. adam kayırma soru çalma baskı şantaj tehdit, yıldırma istifaya zorlama iftira atma nedeniyle bu güne kadar hakkına girdikleri masum insanlar ne olacak ? onların hesabını kim verecek ?

biraz da diğer kardeşleri yesin. senin canın canda diğerlerinin patlıcan mı ?

bir gecede vatanı satanlara vakti zamanında nemalanırken düşüneceklerdi bu işleri. cemaat sayesinde lale devrini yaşayanlar bir laf var hani, bu işlerin tırreği de börreği de.

devletin nimetlerini hak etmedikleri halde başkalarının hakkını gasp ederek fazlasıyla sömürenler her nimetin bir külfeti olduğunu unutmuşlar.
bugün, bir ay kadar önce açığa alınan ve sabah ihraç edildiğini öğrendiğim bir arkadaşımı gördüm öğlen.

uzaktan farkettim ama bakmadım. çünkü konuşsam geçmiş olsun mu desem, yoksa sen de cemaatçiymişsin allah cezanı versin mi desem bilemedim. suçu sabit mi? sabitse neyden sabit? kabul mü ediyor inkar mı ediyor? bilmiyorum ki.. bilemem. kimse bilemez..
sonra o da beni görmüş olmalı ki yolunu değiştirdi.

yaklaşık iki yıl önce gelmişti kuruma. doktorası bitmek üzereydi sanırım. beş ay kadar önce de çocuğu doğmuştu. memleketinden de bir hayli uzak burası.

şimdi televizyonda gördüğümüz, vatandaşa ateş eden adamlara, okyanus ötesine para yağdıran iş adamlarına, el altından dolap çeviren siyasetçilere ve bürokratlara; şakşakçı yazarlara ve sanatçılara gönül rahatlığıyla vatan haini diyoruz.. atıp tutup sayıp sövüyoruz haklı olarak.

ama şimdi mesai arkadaşın ayşe'ye, komşun mehmet amcaya, üst kattaki fatma teyzeye, yahut akraban ali dayıya nasıl vatan haini diyeceksin? Yahut arkadaşının babasına, yıllardır alışveriş yaptığın bakkala, manava..

sokakta görünce ne yapacaksın?
varıp kavga mı edeceksin? yoksa işsiz kaldı diye üzülüp kaygısına mı düşeceksin? bu tarikatçılara aldanıp kananlarla, bile isteye çalışıp memleket sömürenleri nasıl ayıracaksın?

kime neyi ne diye soracaksın?
devlet bir badire atlattı atlatmasına da.. bunu bu halk nasıl çözümleyip sindirecek.. at izi it izinden nasıl ayrılacak, tersine çakılmış nallar nasıl çözülecek akıl almıyor..