bugün

gece gece ne intiharı gündüz gözüyle edersin denilesi.

edit: başlık başıma kalmış.
Silktir git ne diye reklam yapıyorsun demek istediğim eylem.
intihar etmeye çalışırsan bile kurtulmak için çırpınırsın çünkü kurtulmak istediğin canın değil sıkıntılarındır diyor şair.
Arkadaşlar o içtiği ilaçlardan bir sik olmaz.

300 ilaç içmiş abiniz konuşuyor.
Son dönemde çok fazla bir uyur gezerlik durumum oluyor, pencereyi açıp dısarıya bakmışlığım bile var, bunu yapmaktan çok korkuyorum açıkçası. Odam balkona çıkıyor. 11. Katta kalmam da cabası.
Kendini, yaşayan ve yaşamış herkes ve her şeyden daha değersiz ve hak etmeyen birisi olarak görmediğin sürece hayal olarak kalacak eylemdir.

Unutmayın çocuklar, yanlamasına kesmek dikkat çeker, diklemesine kesmek sonuca ulaştırır.
Arkadaşlar siz burada sadece “eğleniyor” olabilirsiniz ama birileri bunları okuyor.
Kendine yaparsin, Zaman her șeyin ilacı. Rahmetli amcam 5 sene once intihar etti, simdi aniyoruz onu ama Sonra hayatimiza devam ediyoruz, yiyoruz, iciyoruz, sevisiyoruz, calisiyoruz. Olan gidene oluyor.
Lan hepiniz mi manyaksınız avuç avuç ilaç içmişler yazıyorlar.
Hayırlı ömürler hayırlı ölümler, denilesi.
belki bir gün.

ama bugün değil.

daha yapmam gereken bazı şeyler var.
Aniden gelen istektir. Şeytan dürtüyor. Hemen ayetel kürsi okuyup uyumak gerekir.
şakasının yapılmaması gereken hareket. bu anlamsız süreçte istemediği olumsuz duygularla boğulan, kadınların çelişkili davranışlarından, insanların egolarından, sürüklendiği anlamsızlıktan yorulmuş, Allah' ın kendisine küstüğünü düşünen çok insan varken bunun şakasını yapmanın yanlış olduğunu düşünüyorum. bir insanın her şey normalmiş gibi davransa da içinde nasıl fırtınalar koptuğunu tahmin bile edemezsiniz. nasıl da kalbinin öfkeyle dolmasından ötürü uykusuz kaldığından haberiniz yok. bu yüzden şakasını yapmayın lütfen.
En güzel intihar zamanı 17.30-18.30 arası kalabalık bir yer veya trafiğin ortasıdır arkadaşlar. Gece yarısı intihar mı olur ? Öldüreceksen kendini milleti de arkandan sövdürürek öleceksin. Giriyorsun bari büyük günaha tam gir. Mesela istanbulda bayram trafiğinin kilit olduğu yerde milletin gözü önünde vur kendini. Ortalık karışsın polis gelsin tatile gidenlerin zehir olsun . Ne öyle pısırık gibi gece tek başına sessiz sedasız ölüm ? Kim bilir kaç gün sonra bulacaklar ...

Not: en azından intihar etmek isteyenleri bayrama kadar yaşattığımı düşünerek içimdeki polyanna ya sesleniyorum.
Konuşmadık mı biz bunu?

Vaktinde abim bu kafaya giriyor, biz o zaman aynı odada kalıyoruz. Bana bakmış, masum masum uyuyorum.

Bir sana baktım, yapamadım, gelip seni öptüm dediydi.

Çünkü sanırım, nasıl derbeder kalacağımı biliyordu üstelik. Abim intihar etmiş olsa, beni refüjlerden toplayamazdı kimse.

Ben, herhangi birinin intiharını kaldıramam.
görsel
Sakiniz arkadaşlar sakiin. Kafanızdan siliyorsunuz o düşünceyi. intihar diyince max canlanması gereken görsel ektedir.