bugün

"Habur sınır kapısını tek taraflı kapattık."
Kapamadık.
Bugün kapıdan geçişler sürüyor, sıkıntı yok.

"Boru hattının vanasını kapatırız."
Kapatmadık.
Şırıl şırıl petrol akıyor ceyhan'a.

"Erbil'e uçuşları durdururuz, hava sahasını kapatırız."
Onu da yapamadık.
Thy cayır cayır uçuyor erbil'e.
Iran hava sahasını kapadı, biz kapatmadık.

Barzani'nin 100 den fazla şirketi var türkiye'de.
Faaliyetleri devam ediyor.

Sadece erbil'de 484 tane türk şirketi faaliyet gösteriyor.
Kuzey ırak 'ta gördüğünüz her inşaatın yüklenicisi türkler.

Otoyol yapıyorlar, avm yapıyorlar, otel, toplu konut yapıyorlar.
Havaalanlarını biz yaptık.
Şu an işleten yine biziz.

Kuzey ırak ile ticaret yapan, orada iş yapan firmaların yüzde yüzü yandaş üstelik.

Kuzey ırak'a müdahale demek, kuzey ırak ile ticaret yapan yandaşları zarara uğratmak demek.

O yüzden reisin üfürmesine bakmayın.
Türkiye bir gece ansızın gelemez.
Barzani kürdistan'ını tanır yine de giremez.

Oradaki pasta çok büyük.
Bakın zaten dün gündemi yine arakana çevirmeye başladı.

Erdoğan, kardeşi barzani'ye müdahale falan etmez.
Çünkü nakşibendi kardeşliği bunu gerektiriyor.
hava alanına asılan bayrağı yarıya indirerek en sert kınama mesajı verildiğinden haksızca söylenmiş sözlerdir.

görsel

barzoni bir daha ankara şehrimize geldiğinde 5 değil 4 yıldızlı otelde ağırlanacak ve haddi bildirilmiş olacak bir kerem tamam mı..
bana şahin k filmlerini hatırlatan söylem.

malum şahsın filmlerini izleyenler bilir; geliyorum geliyorum geliyorum der ama gelemez, hatta sonra ereksiyonu kaybeder bizim şahin k. türkiye'nin ki de o hesap, geliyorum! bak geliyorum diyor ama bir türlü gelemiyor çünkü kaldıramıyor birader.
Obama; "kürdistan'ı türkiye ile birlikte kuracağız" demişti.
Iktidarda kaldığı süre bunu görmeye yetmedi, ama abd devlet politikalarında devamlılık esastır.
Adamlar kürdistan'ı bize kurdurdular resmen.
israil in bin yıllık orta doğu projesine, Erdoğan dan bir günde yanıt vermesini bekleyen tez canlıları göstermiş meseledir.
Yav kardeşim, koskoca Abd ve israil piyon yutuyorken, Erdoğan dan ani bir " şah mat" beklemek insafsızlık değil mi?
Katırları çalmışlarsa demek.
arası iranla,ırakla suriye ile bozuk bir köpekistan, ve avrupaya tek çıkışı türkiye den kalmış bir yer aynı zamanda. ırak petrolü oradan avrupaya anca türkiye üzerinden akabilir.

Suriye çıkışları yok, putin zaten esadı böldürmez.

Biraz düşünün bakalım asıl bu bölünmeyi isteyecek ülke kimler olabilir ?

megri megrileri unutmayın, bu oyunda en büyük oyuncu bence türkiye. recep sadece mahalle ağzıyla konuşup çomar gazı alıyor.

Son olarak böyle birşeye karşı olan o refarandumu yaptırmazdı atı alan üsküdarı geçer artık, her saniye aleyhimize...
Başkanlık sistemi de olayın içine girince gerisini hayal bile edemiyorum şuan.

Güzel ülkemi dolarlar bürümüş hep.
benım de karsımda ne versem gargara yapan bir ümmet olsa ben de böyle şizo şizo takılırdım valla.
baba!!! akü yok
kaputu açmışlar, bir de aküyü çalmışlar. kaputu açıyorsun aküyü neden çalıyorsun. hadi aküyü çaldın niye kaputu kapamıyorsun!!! aküyü çalmamış olsalardı...ansızın gelirdik.
iş güç hayat koşuşturması derken müsait olamadık .
çaya geliriz bir ara ...
bir gece ansızın devletimsi eşkiya topluluğunu devlet olarak tanıyacaklar. gelmekten kastı o bence.