bugün

bir garip yolcuyum hayat yolunda
yolumu kaybetmis, perisanim ben
mecnun misali gurbet ellerde
umitsiz sevginin kurbaniyim ben

yalan dunya
hersey bombos
hanci sarhos, yolcu sarhos

bir gun gibi sanki gecti seneler
umidim kayboldu, perisanim ben
alin yazimmis hayat yolunda
umitsiz sevginin kurbaniyim ben

yalan dunya
hersey bombos
hanci sarhos, yolcu sarhos

şeklinde sözlere sahip, bildiğim kadarıyla ilk olarak behiye aksoy hanımefendi tarafından seslendirilmiş, pop müzikteyse ilk olarak ajda pekkan tarafından '81 tarihli sen mutlu ol albümünde ardında nilüfer tarafından 2003 tarihli olur mu olur mu/ gözünaydın isimli albümünde seslendirilmiş olan damar şarkı. sözler ve beste tahir dökmeye ait.
ajda pekkan yorumundan öte yorumun bulunmadığı, süper ötesi müzikleriyle de hatırlanacak şarkı..
emel sayın yorumu tartısmasız ustundur.
Latin Garden Vol.2 - The World of Latin Grooves'da Nilüfer versiyonuyla bulunan aşmış şarkı.
nilüfer'in sesinde hayat bulunca kulağa daha da tatlı gelen şarkı.
Hem bir kişi,hem garip,hem de yolcu,acınası bir durumdur.
behiye aksoy tarafından da pek leziz yorumlanmış efsanevi parça.
(bkz: bir garip yolcuyum uzay yolunda)
önceki gece, yolculuk sırasında köylerin ışıklarına baka baka bol bol dinlediğim şarkı. insan zaten tek başına yolculuk yaptığı esnada hayatını daha bir anlamlandırıyor, bir de böyle hayat üzerine yapılmış muazzam şarkılar olunca iyiden iyiye seviyor yaşamayı. herşeyiyle.
pek efkarlı şarkı da otobüs yolculuğunda dinlenince aman şoför yamuk yapma diyesi geliyor insanın.
ozan doğulu nun çıkardığı 130 bpm isimli dans albümünün 6. şarkısı. albümün en iyi şarkısı olmuştur.*
yıldırım gürses'ten dinlenesidir. evet.
Evet iste o yolcu benimdir. Cunku ben thepassenger im yaaa ayik olun.
Her seste farklı kimliklere bürünse de, şahsımı en çok nilüfer versiyonunun etkilediği, gitarların kulaklarınızda hoş bir tını bıraktığı, sözlerinin içine daldıkça, kaybolan ümitlerinizi buz gibi gördükçe, perişanlığınızın daha da arttığı, mükemmel şarkı, evladiyeliktir. Yıldırım gürses'i de anmadan olmaz, böyle bir eseri kazandırmış, nur içinde yatsın.
Şu an beni anlatan şarkıdır.

yalan dunya
hersey bombos
hancı sarhoş, yolcu sarhoş.