1. 1.
    Kadinlarin kemik iliginden sperm hucresi uretilebildigine ve iki kadinin genetik olatak bir cocuga sahip gerceklesecek olan durum. Cunku bu cocuklarin tamami kiz cocugu. Y kromozomumuz olmadigindan. Cocuk sahibi olmak icin de erkeklere ihtiyac kalmadigina göre ben gunun birinde erkek nufusun tukenecegine ve gokyuzunun pembe falan olacagina inanıyorum.*
    Bazi seyleri degistirmeye calismamalisiniz. Benim neyi sevecegime, neyi sevmeyecegime, ne giyip ne yiyecegime, nerede sarhos olup nerede ciddi duracagima benden baska karar verebilecek olan yoktur. Mesela yemek yemeye gidip iskender soylediginizde nasil onunuze mevsim salatasi getirip "hayir bunu yiyeceksin" demiyorlarsa kimse kimsenin kiminle sevisecegine, hayatini paylasacagina, kime asik olacagina karar veremez. Bunun bir hastalik olarak lanse edilmesi ise patalojik bir sorundur.

Kimsenin tercihine, zevkine, rengine karismak size dusmez. Bu kendi cocugunuz olsa bile. Herkesin yasamaya esit derecede hakki var. Ve bunu benim durdugum yerden kendinize bakip soyleyebiliyor olsaydiniz erdemin ne denli somut oldugunu fark edebilmis olurdunuz.

Umarim nefretle dolu kalpleriniz bir gun gercek aski ve sevgiyi bulur.
    7 -5 ... kitaptaki kadin
  2. 2.
    sırf kemik iliğinden sperm yapıldı diye erkek nesli tükenmez. böyle bir mantıksal zorunluluk yok.

ayrıca tüm kadınların bu yöntemle çocuk sahibi olmayı isteyeceği iddiası hayli çocukça.
    4 -1 ... hubel
  3. 3.
    biz zaten tükendik. net.
    2 ... birsabahgelecekkardanaydinlik
  4. 4.
    Hadi inşallah birisi özellikle ilk başta tükensin.
    2 -2 ... kendihalindeyazarx
  5. 5.
    entrydeki açıklamayı bu sözlükte ilikten sperm üretmeyle birlikte erkek neslinin tükeneceğini ciddi ciddi iddia eden bazı feminazilere gönderme olarak kullandım.

arz ederim.

edit: gereksiz cümle çıkarma.
    1 ... hubel
  6. 6.
    (ses:#6306)
    2 -2 ... 1618 lll v x 7
  7. 7.
    Arz etmen hosuma gitti. Bi daha yap.
    1 ... kitaptaki kadin
  8. 8.
    yazarın konuyu erkek neslinin tükenecek olmasından kadınların kararlarına karışan erkeklere bağlayışı mükemmel.

güzel yazı olmuş.

tanım : gerçek olandır. ama öyle kadınların erkek nesline ihtiyaç duymayıp erkek neslinin bundan dolayı yok olması pek gerçekçi gelmiyor.

(bkz: herkes bir gün ölecek)
    4 -1 ... kartalatt
  9. 9.
    Her gün en az bir kadın öldürülüyor. Bu gidişle kadınlar tükenecek. erkekler birbirine kerkinirken ölürse onu bilemem. O zaman da insan soyu tükenmiş olur zaten.
    2 ... thelma
  10. 10.
    ister istemez aklımdan: ben öldükten sonra ne olursa olsun. cümlesini geçirmiştir.
    2 ... fonetik pid