bugün

kendi halinde bir sözlük yazarı'nın trollüğü merak edip bir günlüğüne trollük yapmaya çalışması durumudur. ne yalan söyleyeyim, bunu ben bir günlüğüne yapacaktım, hatta ciddi ciddi niyetlenmiştimde. önce sözlükte bulunan trolleri inceledim ne gibi başlıklar açıyorlar, ne tarzda yazıyorlar diye. ardından düşündüm ulan cinsel içerikli başlık açayım, şöyle bol tavuk göğüslü, kadın budu köfteli cinsinden döşenirim. yazmaya vicdanım el vermedi, ulan dedim bu ülkede kadını bir ''cinsel obje '' olarak görenlerden ne farkım kalacak şimdi, bir cinsi aşağılamak, onun bedeni üzerinden iğrenç cümleler kurmak olmaz dedim bundan vazgeçtim.

sonra, ulan dedim fenerbahçe, beşiktaş, galatasaray ve trabzonspor'a döşeniyim rum, ermeni der geçerim, hatta bir insanın ''r'' leri söyleyemiyor diye özürünle alay ederim dedim. tam başlıyacağım, vicdanım olmaz aga dedi, bu takımlar, bu futbolcular bu ülkenin kulubü, evladı, sana yakışmaz. hem bir insanın özrünle alay etmek insan olana hiç yakışmaz, diyerek bunuda pas geçtim.

bu seferde ırklara saldırayım dedim kürt, türk, laz, çerkes, tatar hepsini bi başlık altında toplayıp aşağılayım, hakir göreyim, ötekileştireyim dedim. tam başlıycam, vicdanım hafız bu ülke koca bir medeniyet, tüm etnik kökenleriyle bir bütün, kardeş. insanları hor görmek, ötekileştirmek, aşağılamak sana yakışmaz dedi onuda es geçtim.

izmir'e yükleniyim dedim, kendi vatanı'nın insanına, parçasına laf etme dedi vicdanım. ateist, deistlere kaydırayım dedim, bu seferde vicdanım sırf senin inandığın değerlere, kutsala ters düşüyor diye bir insana saldırmak olmaz dedi vicdanım. atatürk'e, tayyip'e saldırayım bari dedim. vicdanım dedi ki, vefat etmiş bir insanın ardından konuşmak ne müslümana, ne bir insana yakışır. hayatta olan bir insana sırf sevmiyorsun, beğenmiyorsun diye saldırıda bulunmakta olmaz dedi.

en sonunda bende vazgeçtim, çünki bende vicdan vardı onlarda ise yoktu...
ya olm sen çaresiz bi abazansın lan..

sağanne bu işlerden tövbe estağfirullah.. abdestsiz be!
güncel Önemli Başlıklar