bugün

bir hafta çalıştığı kuantum mekaniği sınavında çalışmadığı 2 konudan 2 soru çıktığı andır. *
(bkz: kütle çekim teorisi) (bkz: atom altı parçacıklar) (bkz: schrodinger in kedisi) (bkz: mehmet ağa nın öküzü)
Tahtadaki soruyu bir türlü çözemeyen, habire öğrencilere, nasıl olacak bakalım çocuklar anlatın diyen, tam çuvallayınca "kafamı karıştırdınız" ayağına yatan fizik hocasının aldığı katı hal.
öss de fizikten 0 çekerek fizik hocası olduğunu öğrencilerine itiraf ettiği andır.
Fen lisesinde bir öğrencinin, ilk fizik yazılısından 100 aldığı andır.
kuantum'u incelemeye başladığı an olabilir.
tuvalette kendini berbat hissettiği andır.
her zaman yaptığı gibi çözümlü kitaptaki soruları çözerken, çözümünde hata olan soruya denk gelmesi durumudur.1 ders saatinde güç bela 3 soru çözülebilirken 1 ısı ve sıcaklık sorusu çözülememiştir.
(aynı hoca türü için)eğer eğlence isterseniz şöyle sınavda çıkmışından 3-5 soru işinizi görür.
muhtemelen tuvalette 'evet şimdi serbest düşme hareketini mi denesem yoksa yukarıdan aşağıya düşey atış hareketini mi denesem?' düşüncelerinin geçtiği andır.
dersane yıllarımdaki, atatürk fen lisesi, boğaziçi fizik, gebze yüksek teknoloji enstitüsüokullarından mezun olmuş, amerika'dan öğretmenlik teklifi almış fizik hocam potansiyel enerji ile kinetik enerji arasındaki bağıntıyı anlatmaktadır. bir öğrenci sırf gıcıklık olsun diye
"hocam peki kovanın dibine delik açınca fışkıran suyun hızı nedir?"
diye sorar.
hoca bir an duraksar. herkes içinden "aha şimdi sıçtı" diye geçirir.fakat 1-2 dakika süren hesaplamalardan sonra
"eğer su saf su ise xx kadar, eğer musluktan akan su gibi ise xxx kadar hızla fışkırır. ama bu öss'de çıkmaz çocuklar.o yüzden rahat olun"
öss sınavında fizikten süper net yapıp fizik okurum ben diye gaza gelinmesinin ardından üniversitede fiziğin lisedeki ile alakası olmadığını anladığı andır takriben ilk ders işlediği ana tekavül etmektedir...
yer çekimine karşı gök itimi hipotezini savunan bir fizikçiyle karşılaşmak.

_yer çekimi yoktur, gök itimi vardır.gökten uygulanan bu itim gücü nesneleri yer küreye ağırlıklarıyla orantılı bir güçle iter.
_yok öle bişey!yani olamaz, nası yaa?...
(bkz: turbulans)
(bkz: sadi koksal)
yer çekimi kanununun çürütüldüğü an olabilir mesela.

- hocam yalan olmuş diyolar yer çekimi ne iş ?!
+ sorry i cant understand you.see you again.bye!
- anaa turist ayaana yattı lan ibneye bak!
fizik kurallarına göre onunki de düşüyordur endişeye mahal yoktur.
güncel Önemli Başlıklar