bugün

Bir, bir kitap okudum hayatım değişti değildir.
kırmızı deri ceketim vardı.

sanırım bu durumu özetliyor.
Saçmalık. Bir filmin Etkisinde kalınır fakat hayat değiştirecek kadar büyük bir boyuttaysa hayatınız zaten yönlendirilmeye müsaitmiş de film vesile olmuş.
bunları kişisel gelişim okuyup kişiliğini geliştiren kişiliksizler savunur genelde. O elastik hayatlarınızı alın gidin.
the decalogue.
100 maddede efsanevi yalanlar kitabının 53. maddesi olarak yer alır. kız tavlama, sohbet ortamında muhabbet açmak için kullanılır.
Esaretin bedeli için yapılacak bir tespit. izleyin.
belli bir hayat felsefesine sahip olmayıp gördüğü her farklı tarzı yaşam biçimi olarak benimseyen, sürekli başkalarının hayatlarını yaşayan, kendisini bir birey olarak değil de her defasında başka rolü oynayan bir tiyatrocu gibi gören insan kişisinin hayatının bilmem kaçıncı sahnesi...
bir zamanlar ortalıkta "android" gibi dolaşan "matrix" hayranlarının hayat felsefesi olan, aynı yıl vizyona giren "fight club" ile bu sayının iki katına çıktığı; filmin "salt eğlenme amaçlı" yapılan bir aktivite olduğunu unutma yanılsaması...

genelde içerik bakımından derinlere inilen filmlerde olur bu, izleyicinin üçüncü gözü açılır, "ulan ben boşuna yaşamışım şimdiye kadar" gibisinden sözler sarfedilir ve yeni "meta" nın kuyruğundan tutulup gençlikten bir kaç yıl heba edilir...
tabi değişik versiyonları da mevcut;

(bkz: bir kitap okudum hayatım değişti)
(bkz: bir şarkı dinledim hayatım değişti)
(bkz: bir kadın sevdim hayatım değişti)
(bkz: bir entry okudum hayatım değişti) *