bugün

--spoiler--
sevgili günlük,
bugün adada kararları yine Jack aldı ve emirleri buyurdu. "git su getir, dönerken de yaban domuzu avla" talimatlarına tamamiyle uydum. ezikliğim belli olmasın diye bizimkilerin başına sardığım hatch belasından kurtulmaya çalıştım ama sayemde gökyüzü mora döndü ve bütün ada sallandı. bazen o tekerlekli sandalyaden hiç kalkmamalıydım diyorum.
(bkz: john locke)
(bkz: lost)
--spoiler--

(bkz: lost adası günlükleri)
sevgili günlük,

dolmuşta sessizce salayım derken altıma s.çtım.
SEVGiSiZ GÜNLÜK,
ŞU AN SANA BU YAZILARI YAZARKEN ASLINDA YAPMAM GEREKEN BAŞKA ŞEYLER OLDUĞUNU FARKEDiYORUM. NEYSE GÜNLÜK BEN SANA SONRA DÖNECEĞiM. ŞiMDiLiK HOŞÇAKAL. KENDiNE iYi BAK. ÖPTÜM BY. *
sevgili günlük
bu sabah yine annemin kalk lan hakkı şş.. dürtmeleriyle uyandım dönüp "bi dur ne bağırıyorsun" diyemedim. kalktım tuvalete tam girecekken ablam sonra babam en son küçük kardeşim sıramı aldı. sorun çıkarmaya gerek yoktu, sustum bekledim baktım ki okula geç kalıyorum hazırlanıp okula gitmek için yola koyuldum. durakta sıranın tam önündeyken insanların itip kakmalarıyla en son bindim. minibüsun kapısında resmen rüzgar sörfü yaptım enteresan bir deneyimdi. okula vardıgımda dersi kaçırmıştım sınıfa girdim hoca milletin içinde beni rezil etti, sonrada sınıftan kovdu. "ulan ibne, sen kim oluyosun." demek vardı ya diyemedim. yapacak bır sey yoktu sınıftan çıktım ama o hocaya da öyle bir bakış attım ki umarım fazla kızmamıstır..
eve döndüm ama ne dönme! arabaların üstüme üstüme çamur atması, sokakta yürüyen insanların görünmezmişim gibi çarpması ...
annemin ayakkabılarını çıkarmadan git, iki ekmek al, gel. demesıyle eve girmeden tekrar çıktım. "yahu aksama kadar evdesin, neden benı bekliyorsun." demek istedim, diyemedim. bakkala gittim iki ekmek aldım tam parayı verecekken benden sonra gelen hırbo önüme geçti. abi biraz iriceydi sorun yapmaya gerek yoktu, bekledim..
o da yetmezmiş gibi ufak çocuk da beni gormedi. saygı diye bişey kalmamış "lan velet sıra benim" demek istedim, diyemedim. abi iki ekmek aldım buyur parayı dedim.
+bozuk yok mu?? bak yaw iki ekmek için 20 ytl mi bozacağız şimdi cık cık cık..
-yok abi dedım. oysa ki "lan dürzü bozuk olsa, bozuk para veririm, para bozdurmaya meraklı mıyım?" demek ıstedim, diyemedim. uflayıp puflayan bakkal amcadan para üstünü aldım yola koyuldum...
evin önünde didar teyze çıktı cama. ilk defa ondan hızlı davranıp kaçtım. kadın benı bakkala yollamak için pusuya yatıyor resmen. apartmana girdim didar teyze görmesin diye ışığı yakmadan beş kat merdiven çıktım, zile bastım. annemin -nerdesn sen kac saattir? demesıyle irkildim "yeter be!" demek istedim, diyemedim. ayakkabılarımı çıkarıp yemek yemeden odama kaçtım sanırım yemeğimi de burada yiyeceğim ya günlük ben çok mu eziğim ??
sayın günlük bey,
.............