bugün

Sözünün görsel açıklaması.
görsel
bir kadın tüm evi ayakta tutanlara bedeldir.
valla kocaman evde, karı birdenbire evi terkettiği için 1 yıldır tek başına yaşıyorum. bu söylemin yanlış olduğunun canlı kanıtıyım ben. alışverişimi yaparım, yemeğimi yaparım, bulaşığımı yıkarım, üstelik zikindirik basit konular bunlar.

evi devam ettirme işini bi de diğer konuların yanında "yan iş" olarak yapmaktayım, yani benim esas konum "evi devam ettirmek" diil...ben bambaska bir branşta, gayet normal işine gidip gelen, akşamları arkadaşlarıyla bir kadeh parlatmayı da ihmal etmeyen birisiyim.

nedir? çöpü takip etceksin, çöp ne zaman toplanıyo, onu cep telefonuna kaydetceksin, haaa bi de kedim var benim-evin kedisi , e kedi de tabii bana kaldı- ne sütünü ne de yemeğini aksatırım-, çamaşırların pislenir, yıkayacaksın- 5 dakkanı alıyo aga- sonra yıkanmış çamaşırları asacaksın falan...

ev başka türlü yürümüyo ki- böyle yürüyo. teknik olarak dikkat etmen gereken şeylere dikkat edince ev harika bi şekilde yürüyo.

öyle fazla abartmamak lazım bu konuyu. kadın ya da erkek farketmiyo. yapılması gereken şeyler var, onları yapınca ev yürüyo.

atla deve diil yani- bu söylem yanlış !!
Sanıyorum öyle. Geçen abim itiraf etti, yengen olmasa bokumda boğulurum ben diye.
kardeşim- kadın erkek farketmez- bu dünyanın en iyi terzileri, erkeklerdir, bu dünyanın en iyi aşçıları da erkeklerdir- ama bu bile bişeyin göstergesi diildir. herkes dikkat ettiği sürece her işi yapar.
güncel Önemli Başlıklar