bugün

gururdan da değil, sadece ortak çevreye rezil olma korkusu vardır.
söyleyince işin sihri kaçtığı içindir. böyle söylemeyeceksin, gizemli bir tavır takınacaksın ki işin tadı çıksın.
gerçekten sevdiğine emin olamamıştır.
sevmediğinden olabilir.
bir işaret bekliyordur, gerçekten sevmişse hayal kırıklığına uğramak istemiyordur.
söyleyince ağzına sıçıyorlar niye söylesin.
sevmediğinden söylemez. sevse de söylemez zaten. zira öyle vıcık vıcık bir erkek de bi zaman sonra istenilenden sapar.

sonra şöyle cümleler duyarsınız. yaa sen benim tanıdığım eski bilmem ne değilsin çok değiştin.

e amk değiştirdin ki işte!!!!

dedin ki onu yap bunu yap, onu giy, bunu dinle, bana ilgi göster, sevdiğini söyle...

e tamam söyledik işte yaptık herşeyi ne oldu? o başşta aşık olduğun, hoşuna giden adam olmaktan çıktık değil mi?
kadınlar beğendikleri adamda önce tipe bakmazlar. eğer gerçekten bir ilişkiye başlayacaklarsa önce bi ölçer biçer kafalarında tartarlar. * daha sonra kendilerinden birşey bulurlar yada hep aradıkları, * daha sonra alışıverirler size ve belirli bi zaman geçtikten sonra eksikleriniz gözlerine batar.
alkol *
kabalık *
ilgisizlik *
inanç ve siyasi *
işte bu konular birikir birikir ve büyük bir çığ halinde karşınıza çıkar, aslında seni seviyorum dememenin sebebi belki de daha başka tavizleri vermekten ve onu elinden kaçırmaktan korkmaktır yada benim sorunlu ilişkilerimden yaptığım saplantılı çıkarım budur. bir ilişkide ağır olmak en mantıklısıdır. inanıyorum ki hiçbir hatun yavşak bir adamı sevmez. ha seni seviyorum demek yavşaklık mıdır? bilmem aga bana göre daha farklı şekilde de belli edilebilir sevgi. iki dudağın arasından çıkmasına lüzum yoktur. illa iki dudağı kullanacaksak sevdiğimizi belli etmek için, daha mantıklı yollar denenebilir. tabi bu yolu bir fransızdan yardım alarak değil de daha spontane ve soft bi şekilde denenmelidir.

neyse işte erkek bu gibi aslı saçma sapan olan, sorunlar için söylemez. eğer sevmiyorsa zaten başta da belirttiğim gibi, ne bok yemeye söylesin demi canlarım cigerlerim. aşk meşk sevgi ilişki hakkında bu kadar yazı delikanlı adamı bozar. adımız ılık yazara çıkmadan kacalım. *
bu tür şeylere ön yargısı olabilir. hani aşk acısı çekmiştir çok, birkaç yıl sürünmüştür. yapamaz, içinden gelmez seni seviyorum demek. ilk aşkının yerine koyamazsınız bazen kimseyi. bazen, birine seni seviyorum demek için yıllarca beklersiniz. bazen de hiç diyemezsiniz işte. hayat bu, nerden alıp nerden vereceği belli olmayan kısır döngü..
bir erkek sevdiğini söyler. gözleriyle, refleksleriyle, hisleriyle. kelimelere dökme diye bir kuralı kadınlar koyar. kelimelerse sevginin aşağı kademelerini anlatabildiği için bunu sık sık söyleyenlerin sevgisi bir kaç kademe düşer.
açık ve net. götü yemez.
pandomim yaparak anlattığı için.
sevmediği içindir.
sevmedigi icin veya gururu icin soylemez.
söylememenin söylemekten daha doğru bir karar olduğuna inanır.
duygusallığın erkekliğin sonu olduğunu düşünen odun kafalı arkadaşlar yüzünden bastırılmaya çalışılanlardan kaynaklanandır.
erkek adamın tek tribidir erkekliği... yani cesareti.

açılamıyorsa yemiyordur arkadaşım. ki o adamdan adam olmaz.
o hareketin erkekçe meali, kaybetmeye göze alamıyordur ki göze alamadığı şeyin ne olduğunu biz gayet iyi biliriz.
Bir gün elbet söyleyecektir... basina gelecek seylerden habersiz...
karşısındakinin kıçının kalkmasından korkuyordur belki de.
kadının şımarmasını ve onu elde ettiğini bilmesini istememesi olabilir. çünkü;
" kadınlar iktidarı ele geçirinceye kadar erkeğe eyvallah eder, daha sonra ele geçirecek başka iktidarlar arar."
diye bir söz duymuştum. ne kadar gerçek bilemiyorum.
maldır.
kısaca toplumdur efendim. evet.
sen erkeği polat alemdar gibi ağır abi yap, duygusal her erkeğe ağzını doldura doldura ibne de, biraz sakin huylu adama kılıbık yaftası yapıştır, döveni söveni alkışla, maçoluğu yücelt, duygularını gösteren erkeğe "ne karı gibi ağlıyon lan, ne karı gibi gülüyon lan" diye çemkir, daha bebecikten eline oyuncak silah ver, oyun arkadaşını dövmesini söyle, kızlara asılmasını anlat, saçma sapan mahalle baskılarınla, sağdan soldan derleme palavra erkeklik öykülerinle yavrumun bilinçaltını allak bullak et; sonra o zavallım neden sevdiğini söyleyemiyormuş?
infaz edersiniz lan garibi...
reddedilmek ve rezil olma korkusu.yemişim milleti kıza rezil olmamak için kızla konuşamamak.
rahat olsun. Söylesede fikrini değiştirme yolu her zaman açıktır.
eğer yakın arkadaş olduysanız arkadaşlığınızın bozulmasından korkuyor olabilir.
zamanı değildir.

(bkz: yanlış zaman).