bugün

En az 5 bin.

Ben 4 bin alıyorum aq.
şehrine göre değişir. mesela benim yaşadığım yerde 4.000 tl bana lüks sayılabilecek bir hayat yaşattırıyor. (ev kira değil ve bekarım) ama istanbul'da bu para yetmezdi.
En az 7 bin.
Minimum 2300 Tl.
En az ve en az 4 bin tlcik.
Düzenli olarak her gün am sikebilmeye (evlilik yapmak, eskort çağırmak etc.) yetebilecek miktarda olması gereken bir maaştır.

Yine başlık başıma.
5 bin lira istanbulda gerçekten para değil evin yoksa kiradaysan hele ki evliysen eşin de çalışmazsa sadece geçinirsin hiçbir zaman lüks bir hayat yaşayamazsın en basitinden sıfır bir araba 70bin lira civarı yeni evler 400 bin civarı o da en köhne semtlerde. bu saatten sonra maaşlı hiçbir iş kurtarmaz sadece ticaret kurtarır o da büyük oynarsan.
Oglum 5 bin para degil. Sunu bi ogrenemediniz. Bak tekrar ediyorum 5 bin maas yuksek degil.
istanbul gbi bir yerde sosyal hayatını da iyi kötü devam ettirmek istiyorsa mininum 4000tl.
maas ne amk. erkek dedigib ekmegini tastan cikarir tastaaan.
Küçük şehir büyük şehir diye bir ayrım artık yok domates peynir kira taşra ilçelerde de şehirlerle aynı 5000 liradan aşağı zor teorik olarak o işi bulmak da mümkün değil tabii maaş bazlı konışuyoruz uygun bir ticari faaliyet ile daha üstüne çıkılabiliyor ama bu da çok deneyim istiyor.
benim için eşinden fazla kazanabiliyor olması önemlidir. Gerisinin önemi yok.
10.000 diye düşünüyorum. kendim de çalışacağım için çocuklarımızı refah içinde yetiştirebiliriz.
5000 tl maaş alsam niye evlenip dert sahibi olayım paşa paşa yaşarım.
Asgari ücretle zor.

Anca kız seni her halinle sevecek de, seninle birlikte her türlü zorluğu göğüslemeyi göze alacak da öyle.. ölme eşşeğem ölme.
iki binin üstüne çıkmalı bu devirde.