bugün

Yunanistan ın To Vima gazetesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğanla, son Yunan hükümetlerinin performansını karşılaştırırken kullandığı başlıktır. kötü yunan(lı) bile recep tayyip erdoğanı ve kadrosunu anlamışken türkiyede nasıl olurda ona ülkeyi batırdı ülkeyi sattı derler, anlamak mümkün değil.

gazete , bir erdoğanımız olsaydı adlı başlıkta şunları söylemiş ; '' Biz olimpiyatların yapıldığı sözde şaşaalı dönemimizi yaşar ve son bir buçuk yılda yaşananlarla bu derin uykumuzdan uyanırken; o, bugün Yunanistanın gelmiş olduğu iflas nokasında ülkesini teslim aldı. Erdoğan liderliğindeki hükümetin IMF nin zorlu yollarından hızla geçtiği, ülke nüfusunun büyük bir bölümünü fakirlikten kurtardığı, yabancı yatırımcıyı çektiği, inanılmaz bir kalkınma hızı kazandırdığı, ülkesine önemli bir uluslararası siyasi ve ekonomik rol çizdiği ve Türkiye yi dünyanın en büyük güçleri arasında neredeyse paylaşılamayan bir ülke yaptı''
(bkz: bizim neden erdoganimiz yok diyor)
(bkz: benim neden puskevitim yok)
ampulün sözde saadeti için, beynindeki ampulü söndüren yunan.
amerika tayyip i sever, yunanistan tayyip i sever, orta doğu ülkeleri tayyip i sever, avrupa ülkeleri tayyip i sever ve biri çıkıp onlar bile adamın değerini anlamışken siz nasıl sevmezsiniz der. söyleyeyim kardeşim, işte tam olarak bu yüzden sevmeyiz, bir lider tüm dünya ya sempatik gelip hakkında methiyeler düzülüyorsa onların çıkarlarına uygun hareket etmiş demektir.
başlarına gelenlere doyamamış öküzdür.
inançsız postalcıların zoruna giden durum.

(bkz: genç postalcılar rahatsız)
şakaysa hiç komik olmayan ama ciddi ciddi demişlerse gülerek altıma üstüme sıçacağım

haber. demek ki felaketin ne anlama geldiğini onca şeye rağmen anlayamamış bu yunanlılar.

en son hezimetlerini atatürk'ten alan bu yunan halkı, şimdi erdoğan'ı istiyor. lan biri

düşmanınızdı, kaliteliydi, sadece denize döktü... bu dostunuz gibi görünüp ananızı

belleyecek haberiniz yok. ekonomik krizinize sıkı sıkı sarılın salak yunanlılar, en

azından adalarınızı satıp parasını ülkenize harcıyosunuz erdoğan gelirse o adaların

etrafına bile çit çevirir kendi malı yapar ondan sonra satarsınız başka birşeylerinizi...
alkollü olması muhtemel kişidir.
bizim gerizekalı muhalefetin bile göremediğini gören akıllı yunandır.
davulun sesi uzaktan hoş geliyor ey gazeteci diye seslenmek istiyorum kendisine. dışı seni içi bizi yakar.
erdoğan benzerleri bir liderleri olsaydı tüccar siyaset yapar, aynı anda abd, israil, avrupa birliği ve arap sermayelerini yunanistan'a bağlar, yunanistan'da birden dolar milyarderleri artar, ekonomik gelişmenin kaymağını üst tabaka kazan kepçesiyle yer, orta ve alt gelir grubuna da bir kaç çay kaşığı düşerdi bir şeyler.
çok istiyorlarsa verebiliriz.
ülkesinin neden borca battığını düşünemeyen yunandır.

sıcak para ve ortadoğuya yönelen uluslararası siyaset türkiye'yi ekonomik, siyasi ve sosyal olarak cam bir fanus içinde tutmakta. güçlü bir iktidar isteniyor ve her ne pahasına olursa olsun uluslararası siyasetin öngördüğü sonuçlar gerçekleşinceye değin türkiye'nin ekonomik ve sosyal anlamda göreceli olarak zarar görmesi mümkün değil. ancak bütün bu "fırsatlar" yeni istihdam olanakları ve ekonomik sosyal iyileştirmelerle desteklenmiyor. üretim yapılmıyor. sadece tüketiyoruz ve elimizde olmayan paryı harcıyoruz. bu durumda maksat hasıl olduğunda türkiye'yi bekleyen şey ciddi bir ekonomik ve sosyal çöküntü olabilir. bu durumda kalmamak adına o zaman da uluslararası aktörlerin dublörlüğüne soyunan bir ülke olarak hiç bir husumetimiz hatta ilişkimiz olmayan ülkelere gönderilen ulaklar, elçiler olmaktan başkaca bir çare düşünüldüğünü sanmıyorum. biz ocağın içine uzatılmış elleriz sadece. avrupa ve amerika medyasının herhangi bir etkimiz olmamasına rağmen bizi cilalayıp öpmesinden çıkardığım sonuç budur. yani "hadi koçum"dan öte değildir.

tabi o zamana kadar kim öle, kim kala anlayışı ile har vurup harman savurmak ellerinde. türkiye'yi yönetenler de böyle yapıyor zaten. ama sonrası karanlık.
rantı kesilen ulusalcı ve ergenekoncu yavşaklardan daha akıllı yunandır. ananıda al git sayın öcalan şehite kelle viki vik vik! çokta tıngırdak amk. cebime girene bakarım ben yapılan yola. ekonomide dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi olmuşuz daha ötesi mi var? türkiye nin dünyadaki itibarına bakarım koltuklarım kabarık gezebiliyosam adamdır lan erdoğan. adamın kralıdır hemde. siz takılın çapınızda bu adamlar zaten siz olmadan hatta sizin gibilerin engelleri rağmen geldiler buralara bundan sonrası içinde yolları açık olsun. hadi siktirin ipnetorlar sizi.
bunu güzel bişey sanan yunandır. verin erdoganı onun olsun görsün nasıl bir şey olduğunu.
'sen ne çektiğimi bir de bana sor.' denilesi haberdir. zaytung haberi falan sandım ilk okuduğumda hala öyle sanmak istiyorum gerçi. *
"ülkeyi satıp borcunuzu ödemekte yardımcı olabilir" diye düşünen yunandır.
davulun sesi uzaktan hos gelir lafina cuk oturan akilsiz yunandir. bre komsun manyak misin sen? otur oturdugun yerde, su mübarek ramazan günü belani arama.
yunanistan'in ekonomisi böyle sallantidayken, kendini orayi burayi adeta pazarlamakla mükellef hisseden, babalar gibi satan birisi niye istenir ki?
gerci cok kasinana biz bizimkini paketler göndeririz, komsuya hedayemiz olsun da amma velakin vebal kabul etmeyiz.
alin sizin olsun da görün ebeninizin seyini....güzelligini.
başında ki belalardan ders almamış yunandır. daha ne istiyon olum.
(bkz: al senin olsun) denilesi yunandır.
iyi pazarlıkcı olduğundan satacağı adaları vb. iyi fiyata satacağını bildiklerinden yunanlılar ondan bi tane istiyor.
al götür diyesi gelir insanın.
ampulün ışığı uzaktan hoş gelir.
bizdeki erdoğan'ı alması için yalvardığım yunan'dır. başını gözünü seveyim n'olur.
karagöz-hacivatı, sakızı onu bunu sahiplenen yunanın aklına erdoğanı sahiplenmeyi getirip, valla haklısın komşi al bunu senin olsun diyerek teselli edilecek yunundır.