1. 1.
  ''allah rahmet eylesin'' kalıbının en yanlış biçimde kullanılmış hallerinden biridir.

  sözlüğün parçası olan bir yazarın vefatı elbette ki üzücüdür. peki vefatının hemen ardından alt alta getirilmiş 200 adet aynı entry? buna üzülen kimse yok mu aramızda?

  şimdi aynı şekilde portakal başlığını tanımlıyoruz:

  1. turuncudur.

  2. turuncu renktedir.

  3. rengi turuncudur.

  4. turuncu.

  5. bence de turuncu.

  6. katılıyorum.

  kişinin duyarlı olması iyidir, hoştur. yaşanan üzücü bir gelişme hakkında muhtemelen hiç ilgilenmediği halde başsağlığı dilemek her ne kadar tartışılabilir olsa da şahsi fikrim normal sayılabilir. ancak lütfen bir dirhem fark yaratmak bu kadar mı zor? samimiyet ve duyarlılığın ilanı mıdır bu allah rahmet eylesin cümlesi? kime karşı? neden?

  7. nesil yazar kişinin ukalalığından saymayın rica ederim. sadece yazar olmadığınız bir sözlüğü açıp sol frame de başlığın yanında (120) ifadesini görünce açıp birbirinin aynı 120 entry okuduğunuzu düşünün. acaba ortam fasilitesinde halledilemez mi bu duyarlılık meselesine verilen önem? orada herkes adını ''allah rahmet eylesin'' listesine yazdırıp toplu bir cümle yazılsa, o başlık o gün içinde sol frame de tepede tutulsa? daha mantıklı bir alternatif beklemeyiniz, 7. nesiliz zira fakat şu klişenin gereksizliğini konuşabilmek için kaçıncı nesil olduğumuz çok mu önemli?
  5 -1 ... lady shosanna