1. 1.
  apaçık ortada olan gerçek. ekonomimiz tıkırında giderken birden ameriga savaş açtı. neden? çünkü amerigan hükümeti, başta dramp olmak üzere, 3. havalimanını ve köprüyü yapmamızı istemiyordu. ellerinden geleni yapıyorlar su an köprüyü kapat, havalimanı inşaatını da durdur diye ama reis hayır diyor, dik ve malazgirt ruhuna yakışır bir duruş sergiliyor.
  5 -3 ... comarlarin korkulu ruyasi
 2. 2.
  bu yüzden de gana cedisi bile türk lirası karşısında değer kazandı. bizde sorun yok amerika yapıyor hep.
  1 ... facebook ile uye ol
 3. 3.
  Savaştan ziyade krizi düşünelim. Şuan kriz var. Ama aklımızı başımıza getiricek düzeyde değil. Ve bu ülkede bi kriz çıkarsa yıkım çok büyük olucak. Çünkü elimizde hiç bir şey yok. Biz dış ülkelere DiK DURUŞ satmıyoruz , onlarda almaz zaten orası ayrı. Üzülüyorum ülkem adına. Kendi geleceğimi göremiyorum. Ama herşeyden çok şu ülkenin insanlarına müstahak deme düzeyine geldim o üzüyor beni. Çünkü cahil olmakla cahil olmayı seçmek arasında bi fark vardır. Bu bahsettiğim cahil olmamakta aslında çok zor değildi. Biraz farkındalık gerektiren objektif bi bakış açısı ile durumumuzu yorumlamaktı. Geleceğimizi menfaatlerine değiştirmek değildi. Çamaşır makinesine kömüre tercih etmek değildi. Herşey açıkca ortadayken gözlerine perde indirenlerle aynı ülkede olmak zor. Ekonomiyle ilgili saatlerce konuşabilirim. Ama ekonominin buraya gelmesinde siyasi tercihler ve halk etkin. Ne diyeyim.
  3 -1 ... tyleronlaynn
 4. 4.
  Amerika irana savaş açacak bu kesin gibi. iran'ı daha kolay işgal etmek için ekonomik yaptırımlar uyguluyor. Halk yönetime karşı iyice cığrığından çıktığında işgal etmek için uygun zemin doğacak. ırak fiilen parçalandı. iran da parçalanacak. Amerika suriyenin kuzeyinde kümelenen kürt gruplara devletlerini kurma sözü verdi. israilin güvenliği için bu devletin kurulması ve iranin parçalanması amerikaya göre şart.
  2 ... sassanach
 5. 5.
  Dolar 7 altina düşünce koyduk mu ehehe, 7 üstüne çıkınca rkonomik savaş.

  Mına koyim normalde doların 1.5 üstü olması büyük problemdir. Bu akitler niye 7 üstüne çıkınca coşuyorlar?

  Sanırım bunların geniş mezhep 7ye kadar kaldırıyor sonrası kanırtıyor bunları.
  1 -2 ... yok herif
 6. 6.
  (bkz: ne dış güçlermiş amk)
  5 ... mel mel bakan gibson
 7. 7.
  tamamen uydurma olan iddiadır. lan siz değil miydiniz başkanlık referandumunda "başkanlık gelirse artık bahanemiz kalmaz. güçlü türkiye için başkanlığa evet deyin" diyen. hani bahaneniz kalmıyordu. beceriksisiz demiyorlar da, "amariga bize ehonomig savaş acdı" diyorlar. adam damadını kasanın başına koymuş, savunmasını bu dangozlar yapıyor.
  2 ... petrauskas