bugün

Şimdi efendim ne alaka diyeniniz olabilir lakin mikro ekonominin kümülatif olarak makro ekonomiye etkileri göz önünde bulundurulduğunda bu otobüslerde yanında 4-5 çocuğuyla dır dır çene yapmaktan başka bir işe yaramayan "güncü kadınlar" ekonomiye ağır darbe vurmaktadır. Nasıl mı?

Bu o gün senin bu gün benim gezen kadınların kocaları genelde esnaftır. En az da 4 çocuğu olan bu ailenin 6-7 kişilik boğazına bakmak, gezente karısının ihtiyaçlarını karşılamak zorunda olan er kişi mecburen 1'e aldığı malı 2ye değil 5e 10a satmaktadır. Hal böyle olunca karı koca maaşlı çalışıp 1-2 çocuk sahibi olan modern ailenin aldığı maaş, değirmen gibi öğütmekten başka bir işe yaramayan "güncü karılar" ve onların gremlin çocukları tarafından kısa sürede tüketilmektedir.

Sonuç olarak hane halkının gelir seviyesinde yaşanan ciddi gerileme sonucu toplum yoksullaşmakta ve refah seviyesi düşmektedir.
altın günlerinde kullanılan altınların "komün" içerisinde göstermelik olarak kullanılması ve ekonomiye katılmayan yastıkaltı birikimin içinde yer almasıdır. bir değil beş değil on değil, milyonlarca altından bahsediyoruz burada. altının yanısıra dolar, euro (eskiden mark) günleri de yapılmakta. hızla artıyorlar, durduramıyoruz.
Bir de akşam eve gidince yemek yapmaz, eve gelen kocasına "dışardan lahmacun söyleyiver herif, bugün çok yoruldum" der.
güncel Önemli Başlıklar