bugün

bir ekşi sözlük yazarının, tümer metin'in madencinin borçlarını ödemesi başlığına soma ile ilgili girdiği entrydir.

görsel
harika bir ironi yapmış yazarın entrysidir.anlamadıysanız o ironi yapılan kişilerden birisinizdir belki de.
orospu çocukluğu değil güzel bir yorumdur. ben demeyeyim de birisi çıkıp ironi desin.
Bir orospu çocukluğu değil olaya farklı bir eleştirel yaklaşımdır. Gerçekte herkesin söylemeyeceği ama yapacağı şeyleri kaleme alması olayıdır.

Edit: Sonrada beni ekşisözlüğe almadılar burada mal ulusözlük yazarları arasında kaldım bıdı bıdı bıdı.... Lan sen adamın entrysini bile anlayamıyorsun andaval demezler mi adama?
ironi görmesek ironi diye yutturulacak entrydir.

edit: adamın bir tane bile bu olayla ilgili entrysi yok. adam bu olayı entrysinde yazmış olduğu gibi gerçekten sallamıyor. ironi anlayışınız gerçekten takdir edilesi amk..
Sümbülzade Vehbi Efendi’nin müstesna bir eseridir. şiirin hikayesi ise şöyle: Bir gün padişah Vehbi Efendi’yi yanına çağırır ve: “Bana öyle bir şiir yaz ki bir mısrasını okuyunca içimden seni öldürmek, bir sonrakini okuyunca ise ödüllendirmek gelsin” der. Ve işte sonuç aşağıda:

Azm-u hamam edelim, sürtüştürem ben sana,
Kese ile sabunu, rahat etsin cism-u can.

Lal-u şarap içurem ve ıslatıp geçirem,

Parmağına yüzüğü, hatem-i zer drahsan.

Eğil eğil sokayım, iki tutam az mıdır?

Lale ile sümbülü kakülüne nevcivan.

Diz çökerek önüne ılık ılık akıtam,

Bir gümüş ibrik ile destine ab-i revan.

Salınarak giderken arkandan ben sokayım,

Ard eteğin beline, olmasın çamur aman.

Kulaklarından tutam, dibine kadar sokam,

Sahtiyenden çizmeyi, olasın yola revan.

Öyle bir sokayım ki, kalmasın dışarda hiç,

Düşmanın bağrına, hançerimi nagehan.

Eğer arzu edersen, ben ağzına vereyim,

Yeter ki sen kulundan lokum iste her zaman.

Herkese vermektesin, bir de bana versene,

Avuç avuç altını, olsun kulun şaduman.

Sen her zaman gelesin, ben Vehbi’ye veresin,

Esselamun aleyküm ve aleykümselam
helal olsun, arkasındayım. bakın, ben de ironi yaptım.

edit: yazdığı başlık göz önünde bulundurulduğunda haklıdır, ancak böyle bir genelleme mümkün değildir. ayrıca (bkz: ateş düştüğü yeri yakar)

iş bu entry: https://eksisozluk.com/entry/42816496
sert bir dille insanların gönlünde yatanları tek kalemde yazan yazar.

gerçekten ironiyi doksana takmış denilebilir.

(bkz: biz bunu yazsak silik yemiştik).
(bkz: uludağ da görmek isteriz).
Soma için üzülme durumunu gösteriş haline getirenlere isyan için girilmiş entry dir. Altı çizili yerde yazanlar çoğu kişi için geçerli olan gerçektir. Bazı at kafaları da ironi yaptığını anlayamayıp adama sövüyor.
Toplumsal mastürasyondan bahsetmiş ama anlamayan yine anlamamış, yapacak hiç bir şey yok.
mesajı alamayanların yazarını orospu çocuğu diye yaftaladığı entry.
neyse ki gerçek orospu çocuklarını tanıyoruz.
kendinizi ifşa etmenize gerek yok.
Başlığı açan fena bir şekilde utanıp intihar etmeye gittiğinden mütevellit görülemeyen entrydir.

Not: merak etmeyin gençler verdik ağzının payını yolladık. ironiden anlamayıp uludağsözlüğün adınının kötüye çıkmasına izin vermedik.
aslında " tayyip istifa " diyenlerin akıllarından geçenlerden biri. takmıyor ki ölenleri onun derdi hükümet değişsin, ezan sesi duymayayım laga luga.
güncel Önemli Başlıklar