1. 1.
  doyurulması, beslenmesi, körüklenmesi gereken bir olgu olan ego'yu şişirmek için sözlüğü kullanma işidir. yapılan tüm polemikler, taraflar toplamalar, "sözlüğü bırakıyorum ben" deyip, yeteri kadar ilgi çekip, aradan 1-2 gün geçince geri gelmeler, karşıt düşüncelere saldırmalar, başka düşünceleri kabul etmemeler hepsi ama hepsi sözlüğü ego tatmin aracı olarak kullanan zihniyetin işidir.
  ha bir de buna benzer başka bir oluşum var: (bkz: sözlükten hatun kaldırmak)
  3 -4 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  sozlukte yazarlık yapmak baslı basına bir ego tatmidir, eger öyle olumasaydı, amac sadece bir seyler yazmak olsaydı herkes "word" programını acıp kafasına göre takılırdı, buradaki amac yazılanların okunması, ve begenilme istegidir
  sozlugu bırakıp geri gelmenin bununla bir alakası yoktur, sozlugu bırakmak, sadece bazı seylerin iyi gitmedigi durumda sozluge karsı verilen tepki ve yasanan hayal kırıklıgının sonucudur

  edit : tabiki bazı yazarlar için bu dogru olmayacaktır onlar için de şöyle bi baslık var bakalım nasılmış? (bkz: sozluge koca bulmaya gelen yazar modeli)
  8 -3 ... dopdop
 3. 3.
  (bkz: bir bok atma aracı olarak sözlük)
  2 -1 ... shyer
 4. 4.
  (bkz: BEN KENDiM TATMiN OLABiLiYORUM)
  (bkz: AFERiN SANA)
  1 ... karga
 5. 5.
  bir türlü anlayamadığım beni ciddi ciddi üzen olaydır. olan facebook desen kirlendi. twetter, instagram ve daha aklına gelebilecek her yer birer birer ergenlerin mekanı haline geldi ya şu sözlüğü bari bize bırakın be kardeşim. 7/24 fotoğraf paylaşanını mı dersin, sürekli kimsenin okumayıp herkesin 'insanlar bunu bilmeli' mantığıyla doldurduğu anketler mi dersin, sırf bir kesimi sinirlendirmek için açılan başlıklar mı dersin?
  kimse ekonomiyi konuşmuyor kimse neden bor tesisimiz yok diye tartışmıyor varsa yoksa am göt meme ulan birde aynı adamların ülkeyi eleştirmesi yok mu? e siktirgit ya.. zekaya tepki olarak mı vücut buldun beyinsiz insan? hatasını kabul etse belki sempatik bari bulursun ama o da yok. karanlığında boğul amk narsisti sen yücesin sen en büyüksün senin memleketini yaşını fiziksel özelliklerini bilmek ezberlemek bana farz yüce insan tanrımmmm. bunu mu duymak istiyorsun? sana nasıl hizmet edebilirim egonu nasıl doyurabilirim ne olur bu anketi de doldur yüce kölenden bu aciz ricayı geri çevirme.
  4 ... ab i hayat vardi pipet yoktu
 6. 6.
  anketi ben açtım diye mi girmiyorsunuz? kate upton un memelerini nasıl buluyorsunuz desem?
  ... ab i hayat vardi pipet yoktu