bugün

hayvanoğlu hayvanlıktan başka birşey olmayan eylemdir.

seovi olabilir bu kişi.*
kendini bilmez maganda kişinin, aklınca kutlama yapması durumu. bu eylemi gerçekleştiren kişi, aşırı derecede cahil olup o sıktığı kurşunların birine isabet etme ihtimalini bile düşünmez.

Birde cocuğunun eline silah veren kişi vardır ki, onun için: (bkz: hayvan psikolojisi)
eğlenmeyi bilmeyenlerin gercekleştirdiği sacma sapan eylem. (bkz: öküz)
eğlencede anlamsızlığın, odunluğun son noktası. aynı insanların yakınları, bir gece önce gelini sandalyeye oturtup, "yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar." türküsü eşliğinde, yüzü örtülmüş gelinin çevresinde, ellerinde mumlarla dönmek gibi bir harekette de bulunmuşlardır.
tüfek icad edildi mertlik bozuldu sözünün söylenmeye başladığı zamanın öncesinde, daha farklı işleyen olay.

(bkz: düğünde havaya ok atmak)
an itibariyle yerini havai fisek fiskirtmaya birakmis demode olmus ahval ve serait.
en fazla doğu ve güneydoğu bölgelerinde görülen olaydır. hele hele aşiret mensubuysa taraflardan biri çatışma ortamı yaratılır. şöyle bir düşünceleri var sanırım, ne kadar çok silah kullanılırsa o kadar adam gibi görünürüz. diğer aşiretler falancanın düşününde 200 tanecik mermi atıldı derse ne olur aşiretin karizması düşünecinde olmaları da olasıdır. çoluk çocuğa ateş ettirenler vardır ki ben onlara birşey demiyorum..
eğlenmeyi bilmeyenlerin adetidir. bu tür bir eğlence, cahillik, gerilik ve hayvanlıktan başka birşey değildir.
Silahın , savunma maksatlı bir araç olduğunun farkında olan bilinçli vatandaşların artmasıyla , artık yok denecek kadar azalmış bir kutlama yöntemidir. (bu kutlama yönteminin tamamen unutulması ümit edilmektedir)
(bkz: bizim burda çok)
Cahillik bile değil. Bir insan cahil olabilir ama sonuçta insandır.

Burdaki psikolojik ve sosyolojik durumu cok merak ediyorum. Erkek tarafından olanlar silahla "şov" yaparken kız tarafına gözdağı mı vermek istiyor? Kız tarafı cevap olarak havaya sıkarak "sizde olan bizdede var akıllı olun sikikler" mi demek istiyor? Hani bir horoz gibi kabarma mermiyi namluya sürdükten sonra atılan o bakışlar nedir yani?

Bu bir sevinç gösterisi mi? Akşama yapılacak seksin kutlaması mı? Veya kız tarafının "belini kirmasalar" bari endişesi mi?

Nedir kardeşim bunun olayı? Kime nereye mesaj veriyorsunuz? Bu amına koduğum makinesi para verilip alınmıyor mu? Eli olan her adem bunu tutup ateşleyemiyor mu? Nedir olayı mantıklı bir şey söyleyın.

Bitin!
Türkiye'de insan hayatının ne kadar ucuz olduğunu gösterir. insanın en mutlu gününde bile birilerinin ölmesi.. ki genelde çocuklar olur bu!
Kekoluktur.
Hep hayalimdir dügünde havaya sniper sıkmak :(
Çoluk çocuğu vurup sonrada ağliyorlar. Ulan it rastgele keleşle ateş edersen orduyu indirirsin değişik. Bunlara müebbet verip çıkartmamak lazım. Geçenlerde de tüneli kapatıp tavana ateş etmişlerdi.
olayı dramatize etmek istemiyorum ama o düğünlere çok çocukla gelen oluyor ve sizin gibi mallar onları bazen vuruyor.

silaha çok meraklıysan düğün alanından çık ormana git orada at. orman yoksa yerleşim yerinden uzağa git orada at. sonuçta insan öldürüyorsunuz.