1. 1.
  yapılacak en büyük stratejik hatalardan biridir.

  patron/müdür/sorumlu - çalışan mesafesi kaybolur.

  bir diğer olasılıksa dostunuzun size minnet duyarak çok çalışması yerine bu "kıyağın" altında ezilerek ilk fırsatta size nankörlük etmesidir.

  önemli konularda bir iş yapacaksanız düşmanlarınızı seçin. kendilerini kanıtlamak için her şeyi yapacaklardır çünkü.

  dostlarınızı işe alacaksanız tek makul neden olabilir; elinizi kirleteceğinizde onu kullanmak. bunun dışında her türlüsü aptallıktır.
  3 ... hergele kutay
 2. 2.
  en büyük hatalardan biridir.

  bunun bir hata olduğunu yıllardır duyuyordum ama güvenilir eleman bulmanın zorluğunu da yıllardır duyuyorum. bir dostuna neden güvenemediğini kendime sorup durdum. yani neden dost işe alınmaz?

  ben şuan bir işletme sahibi değilim ama sık sık bir girişim planı yapıp bu girişimin mantıklı olup olmadığını hesap ederim. geçenlerde çiğ köfteci açmayı düşündüm ve bunun için gerekli şeyleri araştırdım. bir arkadaşıma açtım hesabımı kitabımı. o arkadaşın girişimci gibi bakmamasını bir kenara koydum zaten o şekilde bakmasını bekleyemezdim. sonrasında neden işin olmayacağını anlat dedim. arkadaş başladı anlatmaya, üniversitede bir arkadaşının çiğ köfteci dükkanı varmış, gidip bütün gün orada playstation oynuyorlarmış. müşteri geldiğinde "dur bir dakika maç bitsin" deyip maça devam ediyorlarmış. tabii müşteri memnuniyetsiz ve yeni müşteri gelmez. arkadaşlıktan dolayı kovamamışlar. sorunun arkadaşı işe almak olduğu da akıllarına gelmemiş sadece dükkan tutmadı demişler. sonuç olarak dükkan yeterince kar etmeyerek yaşamına devam ediyor. bu yüzden çiğ köftecinin tutmayacağına kanaat getirmişler.

  benzer hikayeleri çok çeşitli yerlerde duydum ve arkadaşla iş yapılmayacağına karar verdim. bir dostu işe almanın tek gerekçesi o dosta para vermek istemek ama bunu kırmadan yapmak istemektir ancak. başka türlü hiç bir mantıklı açıklaması yok.
  2 ... gatha
 3. 3.
  başka çıkışı yoksa, mağdur duruma düşmüşse, mükün, lakin zordur.
  ... fikrininzikri
 4. 4.
  YABANCI BiR FiRMADA ÇALIŞIYORUM.
  5,5 AY KADAR ÖNCE YENi EVLi, HAMiLE EŞi OLAN VE iŞTEN ÇIKARILMIŞ BiR ARKADAŞIMI
  ÜRETiM PERSONELi OLARAK iŞE ALDIRDIM. REFERANS OLDUM.

  DAHA ÖNCE MASABAŞI OLARAK ÇALIŞAN BU ARKADAŞA ÜRETiM PERSONELi OLMANIN ZORLUKLARINI DEFALARCA ANLATTIM. BANA, DURUMUNU ANLATTI VE HAMALLIK OLSA YAPARIM DEDi.

  5.5 AY SONUNDA GEÇEN HAFTA iŞiNE SON VERiLDi. NEDENi iSE PERFORMANS DÜŞÜKLÜĞÜ.
  AYNI KiŞiYE ÜNiVERSiTE STAJINDA DA STAJ AYARLAMIŞTIM VE O GÜNLERDE DE UYUKLADIĞI iÇiN BEN LAF YEMiŞTiM.

  NE YAZIK Ki AYNI BOKU 2 KERE YEDiM. iŞ YERiNDE OLAN KARiYER HEDEFLERiM VE GEÇMiŞTE VERDiĞiM EMEKLER (PR ÇALIŞMALARI DA DENEBiLiR) 5.5 AY iÇERiSiNDE BAŞKASI TARAFINDAN YOK EDiLMiŞ GiBi HiSSEDiYORUM.

  YAPMAYIN, BABANIZIN OĞLU-KIZI DA OLSA KiMSEYE REFERANS OLMAYIN.
  1 ... yastiklagezen