1. 1.
  bazıları tarafından sevilse de, nazarımda en özel olmayan hediyedir. kitap ne lan? git onu tanıdığını gösteren bir şeyler al, tanımıyorsan da zaten neden hediye alıyorsun?

  doğum gününde eğer ki bir gün birine kitap aldıysanız ve o kişi de size gülüp çok teşekkür ettiğini söylüyorsa inanmayınız.

  edit: yahu ne anlayışı kıt adamlar var aranızda. Burada yazar kitabın kötü bir şey olduğunu değil; kitabın hediye olarak alınmasının özel bir şey olmadığını ve gıcık bir hediye olduğunu söylemeye çalışıyor. Ayrıca bulunmadık ve kişinin çok istediği bir kitap serisi veya bulunmayan bir kitapsa, ondan mükemmel hediye yoktur herhalde. Tabii öncelikle o kişiyi tanıması gerekiyor.

  benim burada bahsettiğim, ota boka kitap kapıp gelen tipler.

  Offf ne kıtsınız aq. herkeste bir ayar verme sevdası...
  3 -9 ... koolcat
 2. 2.
  aldığım ilk doğum günü hediyesidir. 1. yaş günümde gelen "ilerde senin de harika bir çocuk olman dileğimle" notuyla aziz nesin imzalı, şimdiki çocuklar harika kitabıdır. maneviyatı ve bendeki yeri çok büyüktür efenim.
  6 -2 ... ozzy3
 3. 3.
  hediye almayı beceremeyenler için standart bir hediye.
  1 -3 ... bioboi
 4. 4.
  izmir'in suyunu içmiş bir çok kültürlü ve çağdaş arkadaşımın hiç aklına gelmeyen hediye.

  oysa ki hepsine doğum günlerinde kitap hediye ederim.
  ... menntre
 5. 5.
  kitabın içeriği, anlam ve önemiyle gayet manidar bir hediyedir. bazı şeyler gibi hemen eskimez, elinize alıp sayfalarını her açtığınızda hediye eden dostu hatırlatır insana. o günün anıları kokar içinde, yüzünüzde tatlı bir tebessüm belirir o an. o dönemin kokusundan yola çıkarak bulunulan ana dair tahmin meşkaline sokar adamı, zira herkes geldiği yerin kokusunu taşır.
  1 -1 ... buneperhizvatizdiz
 6. 6.
  kesinlikle çok anlamlı ve güzel bir hediyedir. tabiki önüne geleni almaktan ziyade kitabı aldığın kişinin sevdiği, daha önce istediği bir kitap alınmalıdır. bu onun en sevdiği yazarın kitabı olabilir, yönetmenin eserlerini inceleyen bir kitap olabilir ya da ilgilendiği bir şey üzerine şimdiye kadar yapılmış en iyi inceleme vs. bu şekilde devam eder ve gider.

  ayrıca beni en çok sevindiren hediye türüdür. 'doğum gününde kitap mı alınır la?' diyen adama söylemek isterim 'tişört, kot, ayakkabı gibi kullanıp atılabilecek bir hediyeden ziyade çok çok iyidir.'
  2 ... nbates
 7. 7.
  23. yaş günümde arkadaşımın bana hediyesi. hiçte zoruma gitmedi çünkü istediğim bir kitaptı. ama diğer arkadaşım bana çizme alınca çok eğlenceli ezik diyalogları da yaşanmadı değil. ayrıca günümüz şartlarında bazı kitapların 25-30 tl gibi rakamlarda olduğu düşünülünce bir t-shirt ten daha anlamlı bile gelebilir.
  1 -2 ... cekonomist
 8. 8.
  sayfalardan birine yazılacak gizli bir notla dünyanın en güzel hediyesine dönüşebilir.
  değerlidir ve bir ömürlük hatrı vardır, adam gibi bir kitapsa.

  sınıf arkadaşlarımın aldığı ve hepsinin baştaki sayfalara dileklerini yazdığı kitap yıllar geçse de saklanacak...
  4 -1 ... birdamlaumut
 9. 9.
  hediye edilen kitap işe yarar bir kitapsa eğer, örnek olarak nazım hikmetin bütün şiirlerinin toplandığı 95 liralık cilt gibi- çok şahane bir hediyedir.
  1 -2 ... yapma bunu volkan yapma bunu
 10. 10.
  Gayet hoş bir durumdur. Her doğum gününde gelicek bir tane parfümden daha iyidir.
  -1 ... krista