1. 1.
  güzel sözlüğümüzün bir derdim var bölümünde moderasyona derdinizi anlatabilirsiniz. lütfen yazarlara ulaşmak için bu başlığı kullanınız.

  moderasyonun affına mahçuban:

  bir derdim var 1: fi tarihinde bir çıkış mesajı yazmıştım. mod arkadaşlar bunu onaylamadılar ama silmediler de. mesajımın akıbetini merak ediyorum.

  bir derdim var 2 nin 1i: bir uludagsözlük teması düzenlemiştim. moda sordum nolacak diye. tabi mod çok nazik; çok tema var, sizinkine sıra gelene kadar oooo... anlamında beni bilgilendirdiler. sağolsunlar ama hala netice yok.

  bir derdim var 2 nin 2si: e şimdi ben bu uludagsözlüğü çok sevdim. bilindiği üzere kişisel sayfalar için çok az sayıda tema var. bir de kişisel sayfa teması yapayım dedim. demekle kalmadım yaptım da. ama hala moderasyondan ses yok.

  şimdi moderasyon ne yapsın. gammazların şikayetlerini mi okusun, temalara mı baksın, yeni yazarları mı değerlendirsin, var olanları çaylak mı yapsın. çok meşguller farkındayım.

  naçizane fikir: sözlüğü özelleştirme aparatların sorumlu bir moderasyon atansın. ayrıca foklara yaşama şansı verilsin. *
  2 ... konstruktor
 2. 2.
  19 yaşimdayim. Ve bir daha basina 1 olan bir yasta belki de olamayacagim.

  Bundan bir kac evvel dogum gunumu kutladım.
  Arkadaslarımin bir kismı tuvaletteyken pasta geldi. Haliyle mum sondurdük. Onlar gelince bir daha yaktık.

  Sonra iclerinden bir arkadasım, bende ufleyim mi dedi. Bende kabul etmedim.
  sonucta benim dogum gunumdu. Hakkı yoktu.
  ama sanki hak verilmez alınir dermis gibi ben uflerken nefesimin yetmedigi bir mumu o ufledi. Ben de ortam bozulmasi diye gormezden geldim. " aman tadimiz kacmasin ali riza bey " edası yani. (Ve o tad kacmaya mahkumdur.)

  Herneyse, ben bu bana yaptigini unutamiyorum. Gıybete girmesin diye de anlatamiyorum. Denedim ama af da edemedim. Ederim belKi.

  Ben o mumu üflemek istediğinde "hayır" dedim. Evet. Ama neden. O an söylememem gerekiyormuş gibi geldi. Suan bile oyle. Dilek tutmaktı amaç sonucta. Doğum gününe ozel.

  Tamam belki o gün tam dogum gunum degildi ama amaç dogum günumu kutlamakti.

  Ve o benim klişe dilek olayıma karışti.

  Belki ilk üflemede tuvalette olmasa onu ufleyecekti. Bu da haktan şükür.

  Ama bunun olmamış olma ihtimalinigoz onünde bulundurarak boyle davranması, ve benim o an ki tat kacirmama davranisim yerine belki bir sey demem gerekirdi. Beni 2. Ufleme olsa dahi uzdü, çünkü o bilmiyordu ve hakkıma girdi.

  içimde bir seyler diyememenin verdiği dert vardı. o da çıktı Umarım.
  -3 ... nikimyokki
 3. 3.
  Derdini söylemek isteyen yazarların yazdığı yerdir.

  Bir derdim var, dermanı nerededir bilmiyorum sevgili sözlük. Şu an kendimi şey gibi hissediyorum. Bir şey gibi hiç yani. Hani böyle ilk okulda öğretmişlerdir sana dünya güzel bir yer, dostluk, barış, çocuklar el ele... Sonra orta okul, lise... işte bak burada bir şeyleri çakmaya başladığın an. Sonra üniversite, gözünde bir perdeyle geçen onca sene. Sonra kapitalizmin kucağında yukarı aşağı kendini zıplatıyorsun.

  Ama bu arada umutların var yani. Kurtulacaksın bundan. Bir batağa ayağın takılmış düşmüşsünde kalkıp iki kere elinle dizine vurup o toprak kirlerini temizleyecekmişsin gibi.

  Temizlenmiyor be sözlük. O toprağın zerreleri seninle geliyor. Sen çok güzel bir yaylaya çıkıyordun o batağa ayağın takılmadan önce. Yanında arkadaşların vardı, hayal ortakların vardı, iyi insanlar vardı...

  O bataklıkta bir şeyler oldu sen düşünce. Onlar daha takılmamışlardı belki ama neden gittiler ki? "Bundan bi bok olmaz!" Mı dediler acaba? iyi insan değiller miymiş ya da ben miyim acaba kötü. Yolda tepeleri aşarken aynı hayallerden bahsediyorduk. Neydi benim onlardan bir fazla ya da bir eksik düşündüğüm?

  iyi insanlara o arada ne oldu. Artık onlar mı kötü ben mi? Artık ikimizde iyi olamayız. Çünkü iki iyi insan çok iyi anlaşır.

  Önünde bir yol var. Siz tepeleri laylaylom aşacağınızı sanarken, hayaller kurarken zaman geçti. Akşam oldu. Hemde zifiri soğuk bir gece seni bekliyor. Ateş yakıp birbirinize korkunçlu hikayeler anlatıp sonrasında kıkır kıkır gülebileceğin dostları nereden bulabilirsin ki? Nerede takılıyor öyle insanlar?
  4 ... simdi banabi bak lan
 4. 4.
  (bkz: bdv butonu)
  6 -1 ... minnak kiz yaren mutlu
 5. 5.
  durumumuz vardı biz itlik yapıp okumadık kardeş.

  Dermanının burda olduğunu sanmıyorum ama yazıp rahatlıyorum diyorsan birşey demiyorum tabi.
  3 ... mutfaktaki sari bez
 6. 6.
  (bkz: ne biri aq bir sürü var)
  1 ... birazdan gelir sur sesi
 7. 7.
  direksiyon sinavinda park ederken disardan muhadahele var kaldin diyen hoca senin anani bacini sikim gece gece dert yumagi oldum.
  4 ... imamhttp
 8. 8.
  çok güçsüzüm yaşamak için. kurtlar arasındaki kuzu gibi hissediyorum. amk kuzular da işe yarar değil mi.
  ... issizmaron
 9. 9.
  (bkz: kizlarsoruyor com)
  1 ... kemalizm onurdur
 10. 10.
  Sabah kim uyandıracak la beni?
  ... cakircali efe