1. .
    yazarların kimi zaman sinirlerini, mutluluklarını, üzüntülerini, coşkularını, vesairelerini aktardıkları sözlüktür.
    kimi zaman çatacak adam arayıp bulamadıklarında kendileriyle bir fikri uyuşmayan yazarlara sataşıp rahatladıkları ortamdır uludağ sözlük.

mesela;

canım çok sıkkın, bunalıyorum. her şey üstüme üstüme geliyor sanki. sürekli ağlamaktan bıktım usandım artık. annemin deyimiyle " dış dünya ile bağlantım koptu."
    söylemek isteyip de söyleyemediğim şeyler beni çok rahatsız ediyor; ama söylemeye cesaretim yok.kendimöi çok çaresiz hissediyorum. çektiğim acıyı kimseye aktaramam; çünkü beni ne kadar anldıklarını ifade etseler dahi hiçbir şekilde anlayamazlar. zira kişilerin olayları algılayışı farklıdır. bana acı veren şey * onlara o kadar da üzüntü vermeyebilir.
    2 ... unique270
  2. .
    kesinlikle doğru bir başlıktır. zaman geçtikçe ne kadar doğru olduğunu görebilirsiniz. sözlüğün ne olduğunu bilmeyen insanların gelip iyi veya kötü ideolojilerini * sözlüğe kusmaları, başkalarına sözlük vasıtası ile empoze etmeye çalışmaları kanıttır.

bu kişiler bilmemektedirler ki; burada klavye delikanlılığı yapıp yok alevilik b.ktandır, yok 30 günlük ramazanda 3 gün oruç mu tutulurmuş, yok şunun göğüsleri çok güzelmiş, yok şunun kalçası silikonmuş, a kişisi b kişisiyle yatmış, x kişisinin videoları internette dört dönüyormuş, şunun eli şunun cebindeymiş, kimin eli kimin neresindeymiş... bunlarla uğraşırlar.

yazıktır, günahtır...

madem bu kadar iyi biliyorsunuz konuşmayı, madem bu kadar iyi biliyorsunuz dini ve siyaseti o zaman boşuna burada atıp tutacağınıza gidip birazcık icraata geçin, geçin ki milletimiz adam gibi siyasetçi görsün sömürülmekten kurtulsun. gidin adam gibi dini işlerde görev alın da millet dinini iyi öğrensin, dinden olmasın.

bir söz vardır: "yarı doktor candan, yarı imam imandan eder." diye. sanırım bu söz tam olarak bu entryde bahsettiğimiz hacmi olan; ama varlığının olmamasını dilediğimiz kişiler için!

uzun lafın kısası; boşa kurşun atma, yapacaksan bir iş harekete geç hepimize iyiliğin dokunsuz bilgili , kültürlü, aziz kardeşim!
    2 ... unique270
  3. .
    gerçek hayatta haykırmaya cesaret edilemeyenlerin pervasızca sarfedilebildiği yerdir. sözlükteki diğer yazarların ne düşüneceği, ne hissedebileceğini umursamayan bünyenin duygu ve düşünce israfını gerçekleştirme aracıdır.
    1 ... filhakikamamafihbinaenaleyh