1. 1.
  Sevgilinizden ayrılmıssınızdır. Belki de kendinizi cok özgür hissediyosunuzdur. ''Giden gitmistir gittigi gün bitmistir'' gibi laflarla kendinizi avutuyorsunuzdur. Önünüze gelen ilk guzel kızla ya da daha önceden begendiginiz bir kızla yeni asklara yelken acıcagınızı sanıyosunzdur. Ama taki eski kız arkadasınız ruyalara gırmeye baslayınca. o an butun duygularınz altüst olur. Aklınıza o hep guzel anılar gelir. Ve en önemlisi her gün eski sevgilinizi baska bir erkekle gorebılme ıhtımalını dusunerek kendi icinizi yersiniz. Bundan sonra eski sevgiliniz belki de sizin icin bir takıntı haline gelicektir. Her gün baska paranoyalar ıcınde onu dusuneceksınızdir ve baska kimseyi sevemiyeceginize inanmaya baslayacaksınızdır.
  3 ... iceberk
 2. 2.
  (bkz: Eski sevgiliyi başka biriyle görmek)
  ... hendrix
 3. 3.
  ayna'nın akdeniz adlı şarkısı dinlenince yerini güven ve huzura bırakan his.
  yeniden de sevebiliriz akdeniz der ayna orda.
  ... sozlugesozlukdiyenyazar
 4. 4.
  Bütün sevginizi ''ona'' kullandığınızı düşünüp bir daha karşınıza onun gibi biri çıkmayacağını, çıksa bile ona verdiğiniz sevgiyi başkasına veremeyeceğinizi düşünürsünüz. Bu, sevgiyi kullanıp bitirmek hissi verir.
  ... hendrix
 5. 5.
  kalp bir cüzdansa eğer ve tamamen meteliksiz kalmışsa cepleri, neticedir başa gelen.
  1 ... azorka
 6. 6.
  insanoglu denen mahlukat ahir ömründe adamakilli bir kez sevdalanir. bu onun ilk kez sevdalanmasidir. ama buyuk ihtimalle hava alir. sonra baskalarinin ilk aski olmaya calisir. kendi sevmeden baskalarini sevmeye calisir. cunku hep aradigi sey ilk askidir. ama nafile yere baska suretlerde ve insanlarda arar. ve en sonunda bir hakikat kafasina dank eder . artik sevemeyecektir. gibi yapacaktir sadece.... ondan sonra gelir kisa vadeli iliskiler falan... evlenir belki ama bosanmayla bitecek feci bir evligi olur yahut bir cehennemde kalmayi kabul edecektir. boyle kendisinin kurak ve iki arada bir derede olmasina sasar. cunku her gun cozulmez paradokslarla doludur. belki son nefesini vermeden hemen önceki anlar da huzuru bulur. deli gonlu durmustur belki ama kimse kolay kolay yataginda huzur icinde ölmez.cunku ac gozlulukle hayati yasamak ister ve belki gidecegi yer karanlık olacagindan isik diye inler durur nafile.... ne yapalim hayat bu ....
  3 ... mulayim
 7. 7.
  (bkz: sigara yaktıracak durumlar)
  1 ... mr ben
 8. 8.
  (bkz: moral bozmak gibi olmasında)
  (bkz: depresyona girme belirtileri)
  (bkz: paranoyak bi manyak olma arefesi)

  böle bi durumda inanmaya inanmamak gerekmektedir. zihin, beyin ne varsa oyalanmalı, içkiden uzak durulmalıdır. eski sevgili asla aranmamalı ve araması da beklenmemelidir.
  ... dancing in the moonlight
 9. 9.
  (bkz: bir yanginin külünü yakip gecmek)
  ... mulayim
 10. 10.
  (bkz: aramaya inanmak)
  1 ... zlatan1937