1. 1.
  sarılmaların en acı verenidir...

  Saatin akrep ve yelkovanını kırmak istersiniz zaman geçmesin diye. Ama nafiledir. Sevdiğiniz insanla aranıza ya aptal bir muavin ya da havaalanı görevlisi mutlaka girecek ve "zaman doldu" diyecektir bir gardiyan edasıyla. Ve sizi dibi olmayan yalnızlık kuyusunda müebbet bir yalnızlığa mahkum edecektir.

  Öyle içten sarılırsın ki bazen, kaburgalarını hissedersin sevdiğinin... Yoluna gitmek istemezsin. Bineceğin aracı bilerek kaçırmak istersin. Ama olmaz, yolcu yolunda gerektir her zaman...
  4 ... delicious
 2. 2.
  (bkz: ayrılık seksi)
  2 -3 ... gurur
 3. 3.
  sarılmaların en acısıdır. siz hiç bırakmak istemezken, o tamam artık der omuzlarınızdan tutarak yavaşça koparır bedenini sizden.
  1 ... nektari
 4. 4.
  mısır' da kanunlara veda sarılması erkeğin hakkıdır diyerekten eklenmiş sarılmadır. Genelde sarıldığım kişiler dönerler, çünkü ufaktan canları yanar, olur da bir şey olursa daha fena sarılacağımı teselli edeceğimi bildikleri için.
  1 ... asilgokturklu
 5. 5.
  unutmak istemezcesine yapılan eylemdir. en iyisi hiç sarılmadan elveda demektir. yoksa o son sarılma aklından değil gözlerinin önünden hiç gitmeyecektir. yüzüne dokunan o ince bir kaç saç teli hep suratını kırbaçlayacaktır. acı çekeceğini bile bile istersin o son sarılmayı. derin bir of çekersin başın omuzlarında...
  4 ... lord lokhraed
 6. 6.
  sarılsanız bi türlü sarılmasanız çok başka türlüdür. canınız acıyasıya kadar, bir saniyeyi bile feda edemeden sarılırsınız. sarılı durduğunuz her saniye için daha az özleyeceğim sanırsınız, çocukça acıdan kar etme hesaplarına girişirsiniz. tutmaz. sarıldığınız her saniye için hesapta olmayan acılar çekersiniz.
  1 ... kizilkafir
 7. 7.
  allaha emanet etmektir.
  4 ... ukraynali
 8. 8.
  ayrılık sahnesi düşünüldüğünde, bir daha görmezsem sarılması bile yapamadım cümlesini kurdurtan eylemdir.
  ... tavuk suyuna corba
 9. 9.
  içerisinde bir miktar yaslama/dayama barındıran sarılma türüdür.
  ... turist rehberi
 10. 10.
  yetmicektir içindeki, ya bir daha göremezsem acısını dindirmeye. yine de sarılırsın, elinden geldiğince çok.
  1 ... aarbei