1. 1.
  ak parti düşmanlığı yapanlara sorulabilecek bir sorudur.

  ülkenin şu an içinde bulunduğu durumdan mı memnunsunuz.

  birkaç gün içerisinde oluşacak kaos u göremiyor musunuz.

  yine dolar ın tavan yapması,

  fiyatların uçması,

  bunlar ak parti ye değil size zarar verecek.

  yani gerçek kötülüğü partiye değil ülkeye yapıyorsunuz.

  bence uyanın artık.

  parti başkanlarına parti üyelerine hiçbir şey olmaz.

  adamların rahatı yerinde.

  olan size bize olur yine.
  8 -9 ... aglama duvarinda gulesim geldi
 2. 2.
  Bazı insanların abarttığı durumdur.bende desteklemesemde Sonuçta akp gelip geçici ülke kalıcı hasarlar alacak.Gidip hdpye oy verenler vatan hainidir.
  3 ... wilcoo
 3. 3.
  akparti ekonominin başında kalınca ekonomi süper olacak zannedenlerin sanrısı. Bu tür korkutmaları kimse yemiyor artık.

  bakın akp 13 yıldır iktidarda. imf dönemi çaylaklık dönemi. o dönemde türkiye ekonomisi süper. çünkü imf'nin her dediği yapılıyor ekonomik istikrar uğruna yabancı yatırımcı da imf'nin koruyuculuguna güvenerek geliyor.

  sonra imf 2005'te çekiliyor, akp alıyor sazı eline; başlıyor olumlu rakamlar düşmeye. ama yurtdışı ortam o kadar iyi ki olumsuzluklar kolayca makyajlanıyor.

  geliyoruz 2011'e. akp'nin ustalık dönemi. hani ekonominin süper olması gerekmez mi? istikrar var bu adamlar işi öğrendiler? aksine en kötü dönemi yaşıyoruz. her şeyde çuvalladığımız gibi yapılması gereken ekonomik reformlarının tek bir tanesi bile yapılmıyor. üretim ihracat artmıyor aksine geriliyor. e haliyle bu yeni gelen hükümetin başını ağrıtacak bunlar. ama koalisyon olmasa da ağrıtacaktı. şimdi üç tokat yerine dört tokat yiyeceğiz. hiç olmazsa akp gibi diktatörlük kanı taşıyan bir parti yola gelmiş olur belki.

  Zaten tarım sanayi çuvallamış durumda her ne olursa olsun ekonomik kriz bir yerden vuracak bize. Üretmeyen ekonomi i-ş-l-e-m-e-z. Senin ekonomin sağlam olsa bu koalisyondan seçimden zaten etkilenmez. Almanya şu anda koalisyonda dünyanın tozunu attırıyorlar naber?

  Akp de olsa işlemez yirmi partili koalisyon olsa da işlemez. Böyle boş tehditleri bırakın. Krediyle mercedes alıp da hava atamayacağım diye üzülmeyin beş yıl sonra yine yaparsınız.
  2 -1 ... asuregibisurat
 4. 3.
  Seçimler milli irade diyelim. Buna saygı göstermek gerekir ilk başta bunu Bi öğrenin. Sonra gelelim şu konuya. Pkk ile diyabakırda kim miting yaptı ? Megri megri diye kim şarkı söyledi? Şehitler için dökülecek o kadar göz yaşı varken kim Diyarbakır da anlamanı bilmeden Kürtçe bir dörtlük işin ağladı ? Sınır kapılarından yığınla pkk lıyı kim güle oynaya geçirdi ? Şimdi burada vatansever kesilmenin hiç anlamı yok. Bu yazdıklarınız ile sadece koltuk sevdası peşinde olduğunuz anlaşılıyor. Kuyruğunu kıstırmış çakal gibi ordan oraya saldırıyorsunuz. Yaptığınız bu. Ayrıca bundan 15 sene öncesinin ekonomisini anlatıyordunuz dün. Neymiş kitapçık atma ile ekonomi alt üst oluyormuş. Ak parti ekonomiye bi duruş getirmişmiş. Hani o duruş nerede ? Neden euro fırladı bugün ? Siz daha durun bunlar iyi günleriniz. Ak partinin yaptığı her şey zamanla meydana çıkacak. Ülkeyi ipotek altına almanın bedelini yine biz millet olarak ödeyeceğiz. Ülkeyi bölmenin bedelini yine biz millet olarak ödeyeceğiz. O yüzden burada çığırtmaya gerek yok "ak partisiz ülke kaosa sürüklenecek" diye. Çünkü bu kaos ortamını yaratan onlar. En üzüldüğüm nokta şu bizim halkımız saf ve iyi niyetlidir. Gelecek kaosu eğer olursa koalisyona bağlayacaklardır. işte bu yüzden yine ak partiyi haklı görecek illa birileri kalacaktır. Hayırlısı her şeyin.
  1 ... golluuum
 5. 4.
  ak partinin yaptıklarını unutan kişi sorusu. Bakın arkadaşım;

  Bu adamlar hatayda suriyeye saldırmak için bomba patlatmadılar mı?
  Soma da katilleri desteklemediler mi?
  gezide milleti öldürüp insanları kutuplaştırmadı mı?
  Diğer dinleri düşman görmedi mi?
  orduda ki komutanları tutuklatıp hapiste bakımsızlıktan öldürtmedi mi?
  borç batağına sokup ülkenin içine etmedi mi?
  Ayakkabı kutuları ile paraları götürmediler mi?
  şimdi paralel dedikleri ile zamanında beraber ülkeyi sömürmediler mi?
  şehitlere kelle demediler mi?
  ırakta başımıza çuval geçirttirmediler mi?
  yalan söylemediler mi?
  rüşveti legal yapmadılar mı? *
  milli değerlere hakaret etmediler mi?
  gazeteleri, televizyonları korkutup parti yayın organı haline getirmedi mi?
  devletin parasını seçim için kullanmadı mı?
  apoya sayın demedi mi?
  doğuda gösterişten pkk dağlarına bomba atıcaz diye medyadan bağırıp boş dağları bombalamadı mı?
  roboski de çocukları öldürtmedi mi?
  bayrağını indirince susup kuyruklarını büzmediler mi?
  cumhuriyet tarihinde ilk toprağı bilerek işite vermediler mi?
  işite silah taşıyıp dünya duruşumuzu "terörist destekçisi ülke" getirmedi mi?
  gazze üzerinden oy toplamaya çalışıp yardımları yalan çıkmadı mı?
  mısırı sıkıntıya sokup oranında iç işlerinin içine etmedi mi?

  Peki soruyorum sayın düz adamlar.. Hain kim? *
  Kısacası artık teröriste güvenir olduk. Eskiden orduya güvenirdik onu da bitirdiler. Artık orduya bakış açısı hiç oldu * Bunlar hdp'nin işi değil. veya başka bir muhalefet partisinin.. bu adamlar 12 senedir oradalardı. ve ülkenin içine ettiler.. şimdi de tabiri caizse s.ktirip gitsinler.. * *
  1 ... saintsun
 6. 5.
  Bir önceki seçimlerde "milli irade'ye saygı, milli iradeye saygı, mollo orodoyo soygo" diyenler bu seçimde neden çark etti anlamış değilim. Ben oyumu HDP'ye vermedim, asla vermem. Ama şu bir gerçek ki bu ülkede HDP'ye inanmış insanlar var. Ağzı her açıldığında demokrasi diye ağlayanlar şimdi "demokrasi kasıyor yeeaa" demeye başladılar.

  Aslında akp'nin oy kaybetmesinin en büyük sebebi zamanında chp seçmeninin yaptığını yapmaya başlamaları. Hani şu bir kaç yıl öncesine kadar "bize koyun diyorlar" diyen akp seçmeni vardı ya, işte onlar şimdi kendilerinden olmayana koyun mualemesi yapmaya başladılar. Biz akpliler ve diğerleri edebiyatı yaptılar ve diğerlerine yaşama ortamı sunmamaya başladılar.

  Ayrıca kimse chp'nin oyu hdp'ye gitti diye geyik yapmasın; kimin ne kadar yükseldiği ve kimin ne kadar düştüğü ortada. Vatan haini dediğiniz adamlar daha önce sizin partinize oy veriyormuş. Bunu görmek için müneccim olmaya gerek yok.

  Bu arada koalisyon ülkeyi krize götürür siyaseti de artık baydı lan. Ne bekliyorsunuz? Koalisyon olmasın diye tek partili sisteme mi dönelim? Kusura bakmayın ama ülkede bazı dinamikler değişecek. Bunu halk istedi. Halk kim? Sen, ben. Biz yani. Herkes şapkasını önüne alıp düşünsün, bu ülkede beğenmediğiniz hdp'ye meclisin kapılarını açan kim? Milli iradeye saygı sizin dediğiniz şekilde olmaz; böyle sonuçlara saaygı göstererek olur. Kolay gelsin.
  3 ... ne la bu x
 7. 6.
  (bkz: ağlama melis)
  ... dick laurent
 8. 7.
  akp nin doğuda beslediği nankör pkk lı kürtler e sorulması gereken soru.

  lan kaçak elektrik dediniz eyvallah,

  kaçak mazot dediniz sınırlar sonuna kadar açıldı.

  kömür dediniz gani gani,

  deprem oldu dediniz tır tır malzeme gitti.

  apo dediniz rahat uyusun hücreden çıktı plazması masası saunasina kadar döşendi. yarın birgün çıkabileceğinin sözünü de verdi.

  ateşkes dedi, ateşkes olsu bir pkk li it bile öldürülmedi,

  vs vs, hdp doğuda silksin sizi kanı bozuk insanlar.
  ... cemalettin boynukalin