1. 1.
  adalet ağaoğlu nun 1979 tarihli, yazarın ilk romanı "ölmeye yatmak"ın devamı olarak kurgulanan, ykykültür tarafından "edebiyatımızda eşine az rastlanan bir anatomi dersi" şeklinde betimlenen, daha sonra "hayır" romanı ile üçleme haline getirilip "dar zamanlar" adıyla da yayımlanan romanı.. aldous huxley nin "ses sese karşı" romanından adapte olduğuna dair söylentiler de mevcuttur..
  ... canzone arrabbiata
 2. 2.
  roman karakterleri, ölmeye yatmak kitabından çocukluğundan itibaren tanıdığımız, her yönüyle aşina karakterlerdir. ilk kitabın devamı niteliğinde, okuması doyumsuz bir kitaptır.
  ... ruyagordum
 3. 3.
  türk edebiyatı' nda iç monolog tarzı yazılmış ilk romandır.
  ... jikase
 4. 4.
  'intihar etmeyeceksek, içelim bari ! '
  2 ... immortalease
 5. 5.
  " eğer ben, bir tek an, herşeyi birlikte sevdiysem, bütün dünyayı ve insanları bir tek an sevdiysem bundan ötürü de çok sevindiysem işte o andı bu." dar zamanların 2. kitabı. bir dönem gözaltında kalmış bir bilim adamı, intahar etmeyeceksek içelim bari diyen ve solcu kızdan yediği tokatı unutamayan bir ressam, bir komutanın oğluyla kızını evlendiren iş adamı ve milletvekilleri siyasi olayların yoğun olduğu, birilerinin rantla bir şeyler elde etmeye çalıştığı, insanların sinsice birbiriyle makamlarını ve kürklerini yarıştırdığu 1970 türkiyesi'nde bir düğün gecesindedir. okunmalıdır.
  ... maybeiknow
 6. 6.
  Adalet Agaoglu nun dar zamanlar uclemesinin ikinci kitabidir. Birinci kitapta bas karakter olan Aysel kitap boyunca hic ortaya cikmasada, Bir dugun gecesi Ayselsiz bir aysel hikayesidir aslinda. 12 mart golgesinde bir dugun'u tadinidik yuzlerle anlatan kitap, edebiyatimizin en degerli eserlerinden biridir.
  1 ... deadhead
 7. 7.
  Türk edebiyatının en önemli romanlarından biri. 2 saatlik bir düğünde 1972'den 1940'lara kadar okuyucuyu götüren sol ideolojiyi ve 68 kuşağını çok güzel eleştiren bir roman.
  ... mezgit
 8. 8.
  adalet ağaoğlu'nun efsane kitabıdır. 70'li yılların sorunlarını akıcı dille anlatan bu kitap , herkesin başucunda olması gerekiyor.

  ''intihar etmeyeceksek içelim bari''
  2 ... kukunhalauzerimde
 9. 9.
  “Evet. Çıldıran benim. Çıldırıyorum. Yaşanmamış, yaşamak için kendime izin vermediğim gençlik salaklıklarımı şimdi yaşıyorum. Demek hiçbir şey atlanamıyor. Atlanan her şey gelip bir yerden uç veriyor.”

  Adalet ağaoğlu’nun kaleminden yazılmış, insanı ince ince kanatan kitap.
  4 ... jack of all master of none
 10. 10.
  “yitirilen inançların yerine, durum zorluyor diye, acilen yarım yırtık yeni inançlar koyuveriyorsan, utanmamak için, salt utanmamak için yeni inançlar edinmişsin gibi dört dönüyorsan ortalıkta, daha çook utançlar yaşarsın. yaşayan görecek.”
  3 ... jack of all master of none