bugün

genellikle elektronik iletişim araçlarında başınıza gelirse hele de kız arkadaşınız tarafından sizi uçuruma sürükleyecek cevaptır. bir de sonuna 2 nokta varsa sıçtınız demektir.

+ bak burcu şimdi hede hödö büdü hebele höbele ......................... ......... onun için yani.
- peki..

(hassiktir!!!!111)
tam olarak 10 saniye önce tarafıma söylenmiştir.

-Ben sana kaç şey sordum, sen kaçına cevap verdin. Böyle bir şey yaptığımı gördün mü? Ayrıca sırf inat olsun diye cevap vermediğimi de gayet iyi biliyorsun.
+Peki canberk.
'ok' olarak cevaptan iyidir.
kısa ve öz olarak verilen isteksiz bir evet deme şeklidir. ayrıca bir yerde okudum ve aynen şöyle diyordu.

peki bütün küfürlerin anasıdır.
bundan sonra başına geleceklerden ben sorumlu değilim demenin kısacası, bir felaket habercisi.
sanal alemde yada elektronik mesaj ortamında söylenmesi durumunda ultraviole bir zarar olmakla birlikte ağır etkileri en yakın iletişim içinde ortaya çıkabilen mantığın karşılayamadığı 4 harf bir kelime.
kısa ve özdür. anlayana çok şey anlatır, can yakar.
olmayan bir şeydir. Peki bir cevap değil sonuçtur.
-Peki bitti.
-Peki anladım.
-Peki öyle olsun gibi.

Genelde saçma sapandır. Duymak istediğimiz sonuç değildir.
sevgilimin vakti ile bana yasaklamış olduğu peki' dir.

hafif ispanyol ve anglosakson karışımı şivem buna sebep oldu demek isterdim ama diyemiyorum. peki.
kızgınlık, hayal kırıklığı, intikam, daha sonra ağzına sıçacağım sinyalleri olarak algılanabilir bir cevap olarak peki.
-ağzına sıçabilir miyim karşiimmm?
-peki.
konuyu daha fazla uzatmak istemeyen bünyenin vazgeçilmez cevaplarındandır.
tamam la bi sus aq yada bsgçku kaba bulabilen naif bünyelerin cevabıdır da aynı zamanda.
bir nevi odunluk belirtisi...
(bkz: hmmm tamam)
genelde olumsuz durum bildirmekle birlikte bazen de hiç bir olumsuzluk bildirmeyen kelime..

-la oğlum browni mi aliyim , peki mi?
-peki
'peki'
söyleyecek belki onlarca sözü olupta sineye çekme durumudur.
"sıçtığının farkındayım ama seni seviyorum yine de" demektir.
tripliyim, ayrılcak değilim lan uğraşırsan barışıcam.
tüm küfürlerin anasıdır.

misal,

+senin ananı avradını sikerim piç
+kimsin sen yaaa orospu çocuğu
+siktim olm sülaleni şimdi
-peki.
tribal enfeksiyon başlangıcıdır.
(bkz: noktalı peki)

fırtına öncesi sessizlik gibi. yaklaşan tribin ayak sesleridir.
-akşam eve erken gelir misin?
-peki.

Gayet olası görünüyor.
Ardından muhabbeti uzatmak için çaba sarfedilen kelimedir.
Genelde trip olarak algılanandır. O yüzden kullanırken iki kere düşündürür.
tavır yapma ifadesi olarak bilinir. en azından ok demiyor. ulan sadece k diyeni de gördüm be.
güncel Önemli Başlıklar