bugün

cep herkülünden başlayıp çikita muza kadar olan karma değerleridir. bu aralıktaki karmalardan birine sahip olan yazar ne komik yazardır ne de ideolojik fikirlerini tam olarak savunuyordur. listenin hemen altı ve hemen üstü ise bir boka yarayan karma değeridir. bu benim gözümde böyledir. aha da tam liste:

(bkz: çikita muz)
(bkz: sirin baba)
(bkz: çevresinde sevilen sayılan)
(bkz: enerjik)
(bkz: hoş sohbet)
(bkz: misyonunun farkında)
(bkz: uyuyan dev)
(bkz: self sufficient)
(bkz: borderline)
(bkz: cep herkülü)

bu arada karmam: "çevresinde sevilen sayılan". evet, bir boka yaramıyorum. *
(bkz: vizyon sahibi)

ben once sozlukten televizyon kazandigimi sandimdi... ustun basarilarimdan oturu sozluk bana kiyak yapiyor diye sevincten gozume uc gun uyku girmemisti lan.
"ne işe yaramasını bekliyordun canım kardeşim" şeklinde bir soru gelir akıllara.
kimsenin haberi yok ama; karmasını bin bir yapan, moderasyon tarafından dört adet kola kapağı ile ödüllendiriliyormuş aslında.. fok bu lan boru mu?
(bkz: yazarları karma ile kandırmak)
yazdığınız sikindirik entrylerin okunduğu gibi bir olayı ortaya çıkartır. yani bir boka yarıyordur.
bu dertten muzdarip arkadaşlara şöyle bir öneri yapabilirim:

online kişi sayısı en az 350'ye ulaşıncaya kadar bekliyosun.

sonra, önce fenerbahce başlığına gelip "ezik takım" yazıyosun.

sonra da galatasaray başlığına gidip oraya da "ezik takım" yazıyosun.

artık en iyi ihtimalle nihilistsin.
benden de basit bir taktik, sözlükten kendinize 5-6 tane kanka edinin. sürekli size seri artı oy versinler siz de onlara verin böyle geçinip gidin. karmanız uçsun gitsin.
salakları gütmeye yarar. aman oyuna gelmeyin.

başlamadan not: tespitler uludağ sözlük için geçerlidir.

mesela x yazarının karması tavan yapmışsa ortalama biri olduğu kanaatına varabiliriz. keza ortalama bir yazar ortalama bir kitleye hitap eder. ortalama bir kitlenin zekası da ortalama değerlerde veya daha altında seyreder. ve bu kitle kabalıktır çünkü ortalama zeka geniş kitlelerde vücut bulur. bakın göreceksiniz ki genital bölge düşkünü ya da cinsel ilişki uzmanı gibi karakterler bu bölüme girerler. tam tersi karması yerlerde sürünüyorsa kişinin muhtemelen trolldür o. "hede hödö yapan imam", "nanelerin en nanesi ateist" vs.. vs.. gibi tacizkar başlıklar açanlar veya o tip başlıklarda başlıkla ya da saçma salak entrylerle alay etmek yerine alabildiğince saçmalayan zat-ı muhteremlerin karmaları yerlerdedir. bu yüzden bu tipler "karmam düşük çünkü yazarlar şöyle böyle" gibi cümlelerin arkasından lolo yaparlar. haklılar bir noktada tabii ama haksız oldukları nokta ise aynı bokun soyu olduklarıdır.

peki, anlamamız gereken şey karma değerinin sıfır dolaylarında seyretmesi gerektiği midir? tabii ki de hayır. karma değeri default olarak verildiği için karma değerini taşımak bir zorunluluktur yazar için. bu noktada kişinin entry sayısına bakılır. eğer entry sayısı düşük ise bu kişi hakkında yorum yapmak zordur. patlamaya hazır bomba olabilir kendisi, yakından takip edilmesi gerekir. eğer entry sayısı yüksek karması sıfıra yakınsa o kişinin entrylerine bakınız. cehver keşfedebilirsiniz. bu bir olasılık tabii bir bok bulamayabilirsiniz de.

şimdi ne yaptık? önce karma değerine baktık çok yüksek veya çok düşükse o yazarı siktir ettik. sonra karması sıfıra yakın yazarın entry sayısına baktık kimisini takibe aldık kimisini yakından inceledik (ki bu inceleme de beğenilmemiş entrylerine bakılarak yapılır). sonuç olarak bir yazarı değerlendirirken karmasına bakmak ancak ve ancak birinci ve ikinci olasılıklarda işe yarar. ve bu noktada karma bir boka yarar. daha sonra ki aşamalarda entryler ön plana çıkar. diyebiliriz ki karma değil entry esastır.

eğer oylanmıyorsanız üzülmeyin. bu ne sizin sikindirik entryler girdiğinizi ne de okunmadığınızı gösterir. şahsen ben bir çok entry okuyorum kötü entryleri kötülemiyorum ki allahından bulsun yazar diye. aynı bu şekilde iyi entryleri de güzelliklere boğmuyorum ki karması yükselmesin diye. ben unutkan adamım mazallah o canım yazarları da bu kalabalık içinde kaybetmetmek istemem. canlarım benim karmaya kanmayın kıymetinizi biliriz.

kitlenin aklıyla iş yapmayın üzülürsünüz. dediğim gibi ortalama zeka her zaman ortalamadır. ve uludağ sözlük'te ortalama zeka düşük zekaya eşittir.
kıllı lopez'den ulu'ya kadar bütün karma değerleridir. (bkz: karma listesi)
en azından şimdiye* kadar bir işe yaradıklarına şahit olmadım.
moderasyon bir halta yarayan karma değer icat edene kadar yok böyle bir şey.
baştan aşağı hikaye olan değerlerdir. hangi yazar karması yerlerde sürünüyor diye silinmiş bugüne kadar? onun için fazla kaale almamak gerek.
hakketten yaramıyor. ben de herkes gibi sçıyorum.
benim karmam da "mavi jojoba tanesi". ne ske derman olacak ben de anlamadım.
özellikle cikita muz. adama yazdiriyor hocam bu karma. özellikle eksileyenlere bile dua ettiriyor. "sükür yarabbim" dedirtiyor. hic bi ise yaramayan böyle bir karma ismi olabilir mi? Yapmislar hocam. Sirf böylesi igrenc, böylesi lanetlenmis bir karma ismine sahip olmamak icin yazar üyeligini sildirmeyi bile göze aliyor, o derece.

Simdi hicaz dinliyoruz. (bkz: benzemez kimse sana)
kimsenin takmadığını gördüğümüz karma değerleriymiş. bir boka yaramıyormuş. peki kuzum seoviden niye dertlenirsin diye sormazlar mı adama?
kafaya takılmaması gereken şey. bir günde anasının gözü de olabilir, yuh mnskym de olabilir. dert etme. vur dibine. (bkz: içelim güzelleşelim)
bir karmam bile yok anlıyor musun hadi gülümse.*
bilmemkaçıncı nesil olup binlerce entry döşenmesine rağmen karmasının yerlerde sürünmesini çok zekiliğine, popülizm yapmamasına, sivriliğine bağlayayarak mental mastürbasyon yapan yazarımsıların kurtarma sınavıdır. tamam canım, hadi 1,5'ten 2 verdim. sana olmasa da senin gibilerin bile burada yazmasına imkan tanıyanlara inancım var hala.

not: beğenmeyen gidebilir, alternatifler var. derdin sözlüğün zeka seviyesini yükseltmekse, ona da inanırım tabii.*
peşin edit: ezildiği için eksileyecek olan zigotları da seviyorum, var bendeki hümanizmi sen düşün.**
karmasında "çevresinde sevilen sayılan" yazan bir yazarın sözlükte bir kişi tarafından bile tanınmamasıdır.
(bkz: şekeri yuttum suyu içtim ama bu bir işe yaramadı)
-652 (sendikalı işçi)

allah korusun. komünist miyiz lan biz?
misyonunun farkında olduğunun farkına varmak.
güncel Önemli Başlıklar