1. 1.
  çevremizde devamlı gördüğümüz olaylardan birisi. kendini "bilgili" göstermek için, götünün en kıllı yerlerinden hiç bir fikri olmadan desteksizce sallamak. genellikle kalabalık mekanlarda, yaşı büyük olan kişi seçilir bu kutsal görev için. elinde nanemolladan, kimsenin ne duyduğu ne gördüğü siktirboktan bir kitapçık olur. belki 2007 yaz modası kataloğudur ama kimse bakmaz bir bok sanar. etraftakilerin, içten gülümsemelerinin ardındaki şeytani mahsumiyet ile verirler gazı bu garip abimize. "abi bize bilmem ne şunu demiş, savaş çıkacakmış, başbakan şunu demiş anlatmak istediklerini açıklasana" gibi gayet doğaçlama bir soru atılır ve bilgisizce kıvranan abiciğin desteksiz saçmalamaları keyifle izlenir. yok adama yazık hani. çoluğun çocuğun maskarası oluyor.
  1 -2 ... nickimicinotuzharfgerekiyormus
 2. 2.
  bir bok yediğini sanmaktır.
  1 ... wake
 3. 3.
  gülünç duruma düşmektir.böyle insanlara dokunmayın,izleyin ve eğlenin.
  2 ... caadaloz
 4. 4.
  genelde bir topluluk arasında en çok konuşanlardır..hiç bi halttan anlamaz,kalifiye olduğu hiçbir dal yoktur..daha doğrusu olsa bile anladığı meselelerin dışında da kendisini prof. zanneder ve paso öter...malum boş teneke çok ses çıkarır ya
  -1 ... d@nte
 5. 5.
  çok zevkli bir eylemdir. bilmediğin bir şeyi savunmaya ya da anlatmaya çalışırsın, öyle bir anlatırsın ki kendin bile inanırsın; hatta önce kendin inanırsın sanki gerçekmiş gibi kendini öyle bir kandırırsın ki artık başka gerçek yoktur. ama gerçeği öğrendiğinde de "ulan nasıl böyle olur ya?" dersin kendi kendine. sanki kendin uydurmamışsın gibi.. nitekim zevklidir, eğlencelidir.
  2 -1 ... ece nin e si
 6. 6.
  (bkz: kaynak götümcü olmak)
  (bkz: bilmiyorsan sus adam sansınlar)
  2 -3 ... kacak dovusen ayi
 7. 7.
  bilmemenin ayıp olduğunu zanneden zihniyetin başvurduğu üste çıkma yöntemi.*
  1 ... yanliz cowboy
 8. 8.
  sözlüklerde çok kolay yapılabilecek ukalalıktır. internet, önünde nasılsa. tüm olanakları sunuyor. at, atabildiğin kadar. gel yamacıma da ben sorayım, sen cevap ver, görelim olanları. takke düşsün, kel görünsün.
  1 ... sandalye
 9. 9.
  saçmalamaktır başkada bir şey değildir. nasıl böyle bişi yaparlar . yani niye. yani acaba böyle yapan insanlar ıı acaba hakkaten ne biliyolar ki. çok mu şey okumuşlar. yane kitap mı okumuşlar.
  gothic miydi, emo muydu ya hani vardıya .bence fikrimce böyle insanlar var.bu kötü bişi yani. eminim ki böyle olmamalıyız. olanlar var bi de.kınımak lazım onları. ne diyor du dostoyevs ki, şu çılgın türkler de , "cehalet gider faket eşşeklik ati kalır.
  bir de ne demiş yaşar nesin "bu kadar cehalet ancak yüksek tahsille olur.
  5 -1 ... ldya
 10. 10.
  (bkz: bilmeden atıp tutmak)
  1 ... zedx