1. 1.
  gün itibariyle hrant dink in eşinin söylediği söz..
  "bir bebekten katil yaratmayı sorgulamadan yapamayız kardeşlerim" gibi önemli ve acı dolu bir tespit...
  2 -2 ... emptywords
 2. 2.
  rakel dinkin düşünmeye zorlayan sözü.
  1 ... cavit
 3. 3.
  söz konusu psikopat bebek chucky ise pekte zor olmayan bir yöntem.
  3 ... penta-don
 4. 4.
  böylesine türkiye için önemli olabilecek bir cümleyi bile geyik konusu yapabilme potansiyeline sahip insanların anlamayacağı söz. kurulan cümleye bakarak sistemin tamamına yapılan atfı, deli yüreklikli gençlerimizi, polatcan'larımızı bir kez daha düşünmemizi, onları yaratanların ne olduğunu tekrar tekrar düşünmemiz gerekiyor ve bunlara prim verenleri.
  1 -1 ... kolibandı
 5. 5.
  rakel dink'in eşine yazdığı metnin en çarpıcı satırları.

  herkes bebek olarak doğdu, hepimiz eşittik doğduğumuzda, fakat, o bebekler bir gün, ahmet taner kışlalı'yı, uğur mumcu'yu, hrant dink'i öldürecek kadar katil yetiştirildiler. sadece aile değil, biz de suçluyuz. çocukları televizyon başına koyan, ilgi göstermeyen, erkek çocuklara silah, kız çocuklara bebek alan ebeveynler suçlu. onlara park, sosyal tesis yapmayan yöneticiler suçlu. kurtlar vadisiyle, binbir çeşit yayıla milliyetçiliği kışkırtan, aşırı milliyetçiliği körükleyen medya suçlu. daha ilkokul kitaplarında, ayrımcılığı beyinlere kazıyan devlet suçlu.

  hepimiz suçluyuz bunda. evet, örgüt arıyoruz olayın arkasında. fakat; asıl suçlu, bir bebekten, bir katil yaratan, hepimiziz.
  4 ... thedewil
 6. 6.
  ''bir bebekten bir katil yaratan karanlığı sorgulamadan yapamayız kardeşlerim!''
  2 -1 ... little girl in bloom
 7. 7.
  (bkz: chucky)
  ... aksak tirtil
 8. 8.
  insan olmaktan utandiran sozlere ornek teskil edecek kadar gercegi gozler onune aci aci seren soz/eylem. nasil ya da neden sorularini sadece olayla alakali olarak degil, olayin dayandigi yerlerle alakali olarak sormamiz gerektigini gosteriyor bize. ve hala bu kadar magrur, hala bir turk gibi davranarak, bu denli sagduyuyla bu yaziyi yazabilmis, koru korune sevdigi adamin ardindan intikam almak istercesine degil, toplumun duzelmesine yonelik hatta ve hatta sucu kendisinin de dahil oldugu bir topluma ait gostererek turk kimligine sahip herkesi bu olayla ilgili olarak bir kez daha utandirmis.
  1 ... sydera
 9. 9.
  (bkz: insana koyan sözler)
  2 ... hyperion
 10. 10.
  hrant dink'in eşine de böyle bir söz yakışırdı zaten.*
  1 ... kel kör kirpi